Rusijos agonija: sankcijos privertė Kremlių ieškoti išeičių

Vakarų šalims skelbiant vis daugiau sankcijų Rusijai, šalies atstovas patvirtino, kad Kremlius susiduria su rimtais sunkumais.

Rusijos susisiekimo ministras Vitalijus Saveljevas gegužės 21 dieną žurnalistams teigė, kad Vakarų sankcijos privertė „ieškoti naujų logistikos koridorių“, pranešė Rusijos žiniasklaida „Meduza“.

„Sankcijos, kurios buvo paskelbtos Rusijos Federacijai, šalyje praktiškai užkirto kelią visiems logistiniams [koridoriams]“, – teigė jis.

Kanada išplėtė sankcijas Rusijai

Kanada penktadienį paskelbė draudimą prabangos prekių prekybai su Rusija ir į sankcijų, paskelbtų dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, sąrašą įtraukė dar 14 Rusijos oligarchų ir kitų Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino artimo rato žmonių.

Sankcijos suderintos su panašiomis priemonėmis, kurias Rusijai paskelbė tokios Kanados sąjungininkės kaip Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga.

Pasak vyriausybės, jos „padės sumažinti Rusijos oligarchų galimybes apeiti apribojimus kitose prabangos prekių rinkose“.

Draudimas apima Kanados alkoholinių gėrimų, tabako, kai kurių tekstilės gaminių ir sportinės aprangos, avalynės, prabangių drabužių ir aksesuarų, juvelyrinių dirbinių, virtuvės reikmenų ir meno kūrinių eksportą, taip pat alkoholinių gėrimų, jūros gėrybių, žuvies ir deimantų importą iš Rusijos.

2021 metais šių prekių vertė siekė 76 mln. Kanados dolerių (56 mln. eurų), rodo prekybos duomenys.

Vyriausybė taip pat paskelbė sankcijas Rusijos oligarchams, jų šeimos nariams ir artimiems V. Putino bendražygiams bei apribojo „prekių, kurios gali būti naudojamos ginklams gaminti“, eksportą į Rusiją.

Nuo vasario 24 dienos, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą, Kanada paskelbė sankcijas daugiau kaip 1 000 fizinių ir juridinių asmenų iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer