Rusijos daliniuose Donbase kilo maištas: nevyksime į mirtį, nenorime tapti patrankų mėsa

Taip vadinamosios „DNR“ smogikai, kuriuose kontroliuoja Rusijos kariuomenė, surengė maištą ir atsisakė kovoti už kaimyninę „LNR“, nes tai „svetima respublika“. Net dviejų dalinių kariai faktiškai vienu metu pradėjo skųstis, kad be jokio apmokymo ir medicininės patikros juos siunčia tiesiai į frontą, nors žadėta buvo laikyti užnugaryje.

Taip vadinamos „Donecko Liaudies Respublikos“ mobilizuotieji įrašė vaizdo įrašą, kuriame argumentavo savo nenorą eiti į frontą. Maišto vadas vadina save ir kitus įraše rodomus asmenis „107-ojo šaulių pulko kariais“. Jo teigimu, apie 200 žmonių atsisako vykdyti savo vadovybės reikalavimus ir vykti į „Luhansko Liaudies Respubliką“.

„Mes atsisakome vykti į mūšį LNR – visiškai kitą respubliką. Mūsų atžvilgiu buvo atlikta daugybė neteisėtų veiksmų. Mus mobilizavo neteisėtai, pažeidžiant įsaką. Mums nebuvo atliktas medicininiai tyrimai atvykimo metu. Mus daugelį kartų apgaudinėjo ir apgaulės būdu bandė nuvežti į „LNR“ teritoriją, kur, nepatvirtintais duomenimis, mes jau tariamai priklausom kažkokiems kazokams, jau ir „savanoriškai“ įstojom į LNR ginkluotąsias pajėgas“, – aiškina balsas už kadro.

Maišto organizatorius papasakojo, kad iš pradžių jie buvo dislokuoti Mariupolyje, o dabar juos norima „paversti patrankų mėsa LNR“. Vyrai su tuo nesutinka ir žada skųstis savo vadovybę karinei prokuratūrai.

Po mūšių dėl Mariupolio liko apie 60 proc. „morališkai ir fiziškai išsekusių“ dalinio karių

Kitame paviešintame vaizdo įraše kalba jau 105-ojo „DNR“ šaulių pulko kariai. Vyras tvirtina, kad jiems buvo žadėta palikti juos „3-ojoje gynybos linijoje“, užnugaryje, o išsiuntė į priešakines linijas užimti Mariupolį.

Anot jo, daugelis vyrų – paprasti darbininkai, nepraėję karinės parengties treniruočių, jiems taip pat nebuvo atlikta medicininė patikra. Daugelis jų yra ligoti ir negali vykdyti karinių užduočių.

Savo pulko vardu kalbėjęs vyras aiškino, kad po mūšių dėl Mariupolio liko apie 60 proc. dalinio karių, o ir likę – „moraliai ir fiziškai išsekę“.

Rusija 2014-aisiais okupuotose Luhansko ir Donecko teritorijose yra paskelbusi mobilizaciją ir siunčia vietos vyrus „kovoti su nacizmu“. Didelė dalis jų yra neparengti karui darbininkai, neturintys motyvacijos eiti į frontą.

Neseniai okupuotame Rovenkų miestelyje tokių mobilizuotų vyrų žmonos surengė stichinį piketą, kuriame piktinosi, kad jų vyrai buvo palikti likimo valiai mūšio lauke ir reikalavo susitikimo su „LNR“ vadovu Leonido Pasečniku.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer