Rusijos agresija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą, kurio mūsų civilizacija neišgyvens – Sorosas įspėjo pasaulio lyderius

Milijardierius filantropas George‘as Sorosas nupiešė niūrų Rusijos invazijos į Ukrainą paveikslą, perspėdamas, kad tai gali sukelti Trečiąjį pasaulinį karą ir galiausiai privesti civilizaciją prie susinaikinimo.

Kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose, G. Sorosas sakė, kad vienintelė Vakarų viltis – „kuo greičiau nugalėti Putiną“ ir kad karas „iš esmės supurtė Europą“, G. Sorosą cituoja „The Mirror“.

„Invazija gali būti Trečiojo pasaulinio karo pradžia ir mūsų civilizacija gali jo neišgyventi, – sakė G. Sorosas. – Turime sutelkti visus savo išteklius, kad karas kuo greičiau baigtųsi. Geriausias ir galbūt vienintelis būdas išsaugoti mūsų civilizaciją yra kuo greičiau nugalėti Putiną“.

Jis pažymėjo, kad net karui pasibaigus, situacija pasaulyje nebegrįš į senas vėžes: „Net kai kovos nutrūks, kaip galiausiai turi nutikti, padėtis niekada nebegrįš į tą, kurioje buvo anksčiau“.

„Kiti visai žmonijai rūpintys klausimai – kova su pandemijomis ir klimato kaita, bandymas išvengti branduolinio karo, bandymas išsaugoti pasaulines institucijas – dėl karo buvo pastumti į šoną, todėl sakau, kad civilizacija gali neišgyventi“, – kalbą tęsė G. Sorosas.

Jis pagyrė Ukrainą kaunantis už Vakarų vertybes ir pridūrė: „Manau, kad Ukraina šiandien atlieka didžiulį darbą Europai ir Vakarų pasauliui, atvirai visuomenei ir mūsų išlikimui, nes jie kaunasi už mus“.

„Jie turi tikrai didelius šansus laimėti ir mes turime suteikti jiems visą paramą, kurios jie prašo“, – pridūrė milijardierius.

Tačiau G. Sorosas kritikavo Vokietiją, ypač buvusią jos kanclerę Angelą Merkel, dėl šalies „ypatingų susitarimų“ su Maskva dėl Europos priklausomybės nuo rusiškų dujų.

„Europos priklausomybė nuo Rusijos iškastinio kuro išlieka per didelė, daugiausia dėl merkantilistinės politikos, kurią vykdė buvusi kanclerė Angela Merkel, – pridūrė jis. – Ji sudarė specialius sandorius su Rusija dėl dujų tiekimo ir Kiniją pavertė didžiausia Vokietijos eksporto rinka. Dėl to Vokietija tapo geriausiai besivystančia ekonomika Europoje, tačiau dabar už tai reikia mokėti didelę kainą“.

Tiesa, G. Sorosas gyrė A. Merkel įpėdinį Olafą Scholzą, sakydamas, kad nors jis buvo išrinktas tęsti A. Merkel politiką, „atrodo, kad galiausiai jis elgiasi teisingai“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer