„Rusijos specialioji karinė operacija baigėsi, prasidėjo Trečiasis pasaulinis karas“ – Kremliaus ruporė

Rusijos propagandistė, prokremliškų televizijos laidų vedėja Olga Skabejeva savo laidoje valstybinėje televizijoje pareiškė, kad Rusijai reikia „demilitarizuoti“ ne tik Ukrainą, bet ir visą NATO.

Rusijos valstybinės televizijos „Rossija 1“ eteryje nuskambėjo tokie O. Skabejevos žodžiai:

„Galbūt atėjo metas pripažinti, kad, galimai, Rusijos specialioji karinė operacija Ukrainoje baigėsi ta prasme, kad prasidėjo pats tikriausias karas, dar daugiau – Trečiasis pasaulinis karas. Taigi mes priversti demilitarizuoti ne tik Ukrainą, bet ir NATO“, – sakė O. Skabejeva.

„Specialiąja karine operacija“ Rusija vadina savo invaziją į Ukrainą, nuo pat pirmųjų karo dienų prisidengdama tariamu poreikiu „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ šią nepriklausomą šalį.

Nuo pat karo pradžios Rusiją siuntina pagalbą, kurią Vakarai teikia Ukrainai, tai ir ginkluotė, ir humanitarinė pagalba, ir pinigai, ir svarbiausia – sankcijos.

Europos Sąjunga antradienį naktį sutarė dėl pastaruoju metu svarstyto kompromisinio pasiūlymo, kad embargas būtų taikomas jūra gabenamai rusiškai naftai. Išimtimi naftotiekiams siekta sulaukti naujoms sankcijoms nepritarusios Vengrijos ir kitų nuo šių išteklių priklausomų šalių paramos.

Europos Komisijos duomenimis, lyderių sutartas embargas leis atsisakyti 90 proc. naftos iš Rusijos importo iki šių metų pabaigos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer