Rusų apšaudymą išgyvenusi moteris: „Pasaulis tiesiog stebi, kaip Ukrainą žudo“

Ligoninėje prabilo Vinycioje mažametės dukros per žudikišką rusų raketų smūgį netekusi moteris: kaltina Vakarų pasaulį, kad šis per menkai gina Ukrainą. O Rusija tik sugalvoja naujų pasiteisinimų savo kruvinam karo nusikaltimui. Putino karo ministras Šoigu įsakė dar labiau sustiprinti puolimą Ukrainoje ir vėl į civilius paleido raketų. Kyjivas praneša apie mirtinus okupantų smūgius keliems miestams. Rusai nusitaikė į sandėlį Odesoje, pražudė civilių Dnipre.

Kramatorske Donecko srityje rusai tikslingai smogė pačiam miesto centrui. O iš karo lėktuvų paleistos sparnuotosios raketos mirtį atnešė į Dniprą Ukrainos pietryčiuose.

O iš karo lėktuvų paleistos sparnuotosios raketos mirtį atnešė į Dniprą Ukrainos pietryčiuose.

Dnipre rusai veikiausiai taikėsi į raketų ir kosminės technikos gamyklą „Južmaš“. Sprogimai griaudėjo aplink ją. Bet okupantai, į Dniprą paleidę 6 raketas – tik giriasi turintys taiklius ginklus. Iš tiesų bombarduoja didelį plotą ir nukenčia daugybė niekuo dėtų civilių.

„Skriejo skeveldros. Bet mano langas buvo užklijuotas lipnia juosta. Todėl mano žaizdos paviršinės. O žmonės, kurių langai nebuvo taip užklijuoti – labai smarkiai nukentėjo.“

Per rusų raketų smūgį Dniprui žuvo mažiausiai trys žmonės, o dar 15 sužeisti. O per rusų atakas įvairiose vietose Donecko srityje žuvo dar mažiausiai 8 žmonės.

O tai jau vaizdai iš Odesos, kur rusai nusitaikė į prekybinį sandėlį. Odesai okupantai taip pat smogė raketomis paleistomis iš karinių lėktuvų. Tik štai supleškėjęs ukrainiečių sandėlis nei karinis, nei amunicijos jame buvo, o prekybinis.

„Raudonas sprogimas. Smarkiai gaudė, raudona liepsna ir sprogimas.“

„Man atrodė, kad į mano kambarį. Ypač į tą langą, kojų pusėje. Lyg kažkas būtų įvažiavęs.“

Rusija akivaizdžiai intensyvina Ukrainos bombardavimą ilgojo nuotolio ginklais, toli nuo fronto linijos. Putino karo ministras Šoigu šiandien davė įsakymą suintensyvinti veiksmus visoje Ukrainoje. Žinoma Kremlius karą ir toliau vadina specialia operacija, ir toliau meluoja, kad taikosi tik į karinius taikinius.

Įdomu, kokiu strateginiu kariniu taikiniu Šoigu pavadintų vos ketverių metukų Lizą, kurią nužudė raketa. Praėjus dviem dienoms po žudikiško smūgio Vinyciai pasaulį pasiekia Lizos sužalotos mamos Irinos Dmitrijevos agonija ir žodžiai skirti Vakarų pasaulio lyderiams.

„Pasauliui nerūpi. Jie mūsų negina. Kiek prašėme uždaryti dangų, o pasaulis tiesiog stebi, kaip Ukrainą žudo. Kaip žudo mūsų vaikus ir karius, žmones…“ – kalbėjo Irina.

Rusija sugalvojo ir naują savo karo nusikaltimo Vinycioje pateisinimą – neva raketomis Kalibr smogė ne civiliams, o ukrainiečių oro pajėgų vadovybei susitinkančiai su Vakarų ginklų tiekėjais. Tik nepaaiškina, kodėl tuomet smogė kultūros namams.

„Ten viduje buvo žmonės, repetavo koncertą, kuris turėjo vykti vakare.“

Ir eilinėms parduotuvėms.

„Mano kolega sužeistas, jį rado gatvėje. Jis apdegęs ir gydomas ligoninėje.“

Ką jau kalbėti apie diagnostikos centrą, kuriame ir žuvo dauguma rusų teroro aukų. Klinikos vadovas sako, kad atakos metu centre 15 medikų ir buvo apie 30 pacientų.

„Dalis žmonių lauke laukė rezultatų ar susitikimų su gydytojais. Mūsų centras gana didelis, turime penkis konsultantus, du ultragarso specialistus, magnetinį rezonansą. Dalis pacientų laukė automobiliuose – visi tie, kas buvo parkavimo vietoje sudegė gyvi“, – teigė medicinos centro savininkas Oleksandras Kapitanas.

Rusų žudikiško smūgio Vinyciai aukų skaičius jau išaugo iki 24. O kelios dešimtys žmonių po neįtikėtinai stipraus smūgio vis dar laikomi dingusiais.

Anot JAV pareigūnų – nėra jokių duomenų apie jokius karinius taikinius, į kuriuos Vinycioje galėjo taikytis rusai. Tai sąmoningas civilių žudymas, kuriuo Maskva stengiasi palaužti ukrainiečių ir valdžios valią priešintis.

Bet valios priešintis ukrainiečiams tikrai netrūksta. Jie žino už ką kaunasi. Čia matote, kaip Donbase ukrainiečiai mokosi naikinti okupantus.

„Esu savanoris. Turiu patirties, nes 1993-95 m. tarnavau Nacionalinėje gvardijoje. Svarbus kiekvienas vyras. Tai mūsų žemė ir turime gintis. Todėl vasario 24 dieną grįžau namo, o 25 d. jau atėjau įsidarbinti kariuomenėje.“

Vyrai džiaugiasi Ukrainą vis pasiekiančia Vakarietiška karo technika, kuri labai padeda kepti priešą.

„Vis atveža, atveža. HIMARS dirba ir smogia priešų amunicijos sandėliams. Tai tiesa – jų sandėliai dega. Mums reikia visko – raketų, artilerijos ir kuo daugiau sviedinių. Daug sviedinių tai mirtis priešams.“

Vis daugiau vilties išspręsti ir Ukrainos grūdų eksporto krizę. Čia, anot Kyjivo – krovininis laivas plaukia Dunojų ir Juodąją jūrą jungiančiu Bystrės kanalu. Ukrainos pareigūnai sako, kad per paskutines kelias dienas taip iš Dunojaus į Juodąją jūrą atplaukė jau 16 laivų ir dabar laukia, kada į juos pakraus grūdus. Dar per 90 laivų savo eilės laukia Rumunijos Sulinos kanale. Dunojaus kelias dabar vienintelis Ukrainos grūdų eksportui, mat Rusija blokuoja eksportą į jūrų uostus.

Tiesa tikimasi, kad kitą savaitę Rusijos ir Ukrainos atstovams Turkijoje pavyks galutinai susitarti dėl visaverčio Ukrainos grūdų eksporto per Juodąją jūrą eksporto.

Nuolat meluoja ir apie tai, esą ukrainiečiai trokšta Rusijos pilietybės. Tik štai ukrainiečių platinamuose vaizduose iš okupuoto Chersono srities užfiksuota, kaip okupacinė valdžia ten vilioja žmones pinigais, kad šie rusiškus pasus imtų. Panašu, kad srityje likę žmonės rusiško paso ne itin trokšta.

Rusija Zaporižios atominėje elektrinėje – viame pirmųjų neatsakingai užpultų objektų pietuose – laiko ginkluotę. Naudoja, kaip karinę bazę. Apie tai skelbia Ukrainos branduolinė agentūra. Esą ten rusai dislokavę ir raketų sistemas, kuriomis apšaudo Ukrianos teritoriją. Atominę ten kontroliuoja iki pusės tūkstančio rusų karių, .

Iš ten apšaudo Dnipro upės krantą, Nikopolio teritoriją,

Rusija jau du mėnesius negali užimti Lysyčanską ir Bachmutą jungiančio strategiškai svarbaus kelio.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer