Ukrainiečių smūgis rusams: surengė 75 atakas prieš okupantų pozicijas

Pietuose Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų ir artilerijos daliniai atliko 75 ugnies misijas Rusijos kariuomenės pajėgų ir priemonių koncentracijos zonose, remdamiesi Ukrainos operacine vadovybe „Pietūs“, skelbia „Ukrinform“.

Vadovybės teigimu, padėtis operatyvinėje zonoje Pietų Buzkos kryptimi yra nuolat įtempta, tačiau kontroliuojama. Rusijos kariai toliau ginasi ir bando išlaikyti okupuotas teritorijas.

Nustatyta, kad okupantai ruošiasi evakuoti atskirus dalinius ir karinę techniką iš dešiniojo kranto Chersono srityje. Tuo tikslu rusai jų bazinėse vietose buria upės laivyno vandens transporto priemones, įrengia pontonines perėjas, bando naudoti tuos pačius alternatyvius Dniepro upės kirtimo būdus, kuriais keičiami pažeisti tiltai.

„Dvi baržas tokio alternatyvaus transportavimo metu Ukrainos gynybos pajėgų daliniai sėkmingai sunaikino Antonivskio tilto rajone praėjusią savaitę. Taip pat patvirtintas karinės technikos vilkstinės sunaikinimas“, – pranešė Ukrainos operacinė vadovybė „Pietūs“.

Tuo tarpu Rusija tęsia masinių atakų Ukrainos teritorijoje taktiką, taip pat atakuoja gynybos pajėgų pozicijas, fronto linijas ir nuo fronto nutolusias teritorijas, naudodami kariuomenės lėktuvus, raketų paleidimo įrenginius, statinę artileriją, minosvaidžius ir bepiločius orlaivius „kamikadzes“.

Rusai toliau apšaudo uosto infrastruktūrą Očakovo kryptimi. Ukrainos operacinės vadovybės „Pietūs“ duomenimis, smogus į du uosto civilius vilkikus, kurie dalyvavo gabenant baržą su grūdais, kilo gaisras ir buvo prarasta laivų kontrolė. Žuvo du įgulos nariai, vienas sužeistas, kito likimas nežinomas.

Tuo pat metu rusai toliau atakuoja Ukrainos gynybos pajėgų pozicijas iš oro. Taip sraigtasparnis Ka-52 atakavo neseniai išlaisvintos Novaja Kamiankos kryptį, tačiau vėliau buvo numuštas Ukrainos priešlėktuvinių pabūklų.

Per rytinę masinę raketų ataką prieš Ukrainą pietų kryptimi Rusijos kariai iš taktinių lėktuvų paleido trylika X-101 raketų, kurias sunaikino oro gynybos pajėgos.

Kaip pranešė „Ukrinform “, spalio 31-osios naktį per Rusijos apšaudymą Dnipropetrovsko srityje Marganeco mieste žuvo 31 metų civilis, o dar viena moteris buvo sužeista . Atakos metu buvo apgadinta beveik 30 daugiaaukščių ir privačių pastatų, sugadintas vietos licėjus, administracinis pastatas, automobiliai ir elektros linijos

Kamiano rajone priešas bepiločiais orlaiviais „kamikadze“ užpuolė energetinės infrastruktūros objektą, padarydamas jam didelę žalą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer