Rusus drebėti verčianti nuotrauka: Ukrainos kariai – prie pat savo tikslo

Penktadienį socialiniuose tinkluose ėmė plisti kartu su Ukrainos vėliava prie Charkivo srities miesto Kupjansko ženklo įsiamžinusių Ukrainos gynėjų nuotrauka. Tai reiškia, kad kariai – rusų užimto miesto prieigose.

Charkivo sritį – regioną Ukrainos šiaurės rytuose – rusų pajėgos okupavo invazijos į Ukrainą pradžioje. Tačiau šią savaitę Ukrainos gynėjai ten pradėjo sėkmingą kontrataką.

Ukrainos pajėgos, kaip rodo nuotrauka, veržiasi į Charkivo srities miestą Kupjanską, kuris yra pagrindinis Rusijos pajėgų logistikos centras Charkivo srityje.

Kol kas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas nepaskelbė informacijos apie Ukrainos pajėgas Kupjansko apylinkėse.

Tikėtina, kad Ukrainos pajėgos Kupjanską išlaisvins per artimiausias 72 valandas, rimtai pakenkdamos Rusijos tiekimo maršrutams Rytų Ukrainoje, skelbia JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

„Ukrainos pajėgos, rugsėjo 8 dieną vykdžiusios kontrpuolimą Charkivo srityje, priartėjo per 20 kilometrų nuo pagrindinio Rusijos pajėgų centro Kupjanske.

Tikėtina, kad Ukrainos kariai per artimiausias 72 valandas užims Kupjanską, smarkiai sumenkindami, bet ne visiškai nutraukdami Rusijos antžeminius ryšius su Iziumu“, – rašoma naujausioje analitikų ataskaitoje.

ISW analitikai pažymi, kad Ukrainos sėkmė ties Charkivo-Iziumo linija „atveria plyšių Rusijos informacinėje erdvėje ir pakerta pasitikėjimą Rusijos vadovybe“ tokiu mastu, kokio nebuvo matyti nuo nesėkmingo Rusijos persikėlimo per Doneco upę Luhansko srityje gegužę.

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad vykdydama kontrpuolimą prieš Maskvos pajėgas atkovojo daugiau kaip 20 miestų ir kaimų šiaurės rytinėje Charkivo srityje, taip pat – teritorijų rytiniame Donbase ir Ukrainos pietuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer