Ukrainos gynybos ministras: Merkel padarė didžiausią klaidą – šio karo buvo galima išvengti

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė, kad NATO susitikimo metu 2008-aisiais Vokietijos pozicija neleisti Ukrainos ir Gruzijos į aljansą nulėmė dabartinę situaciją. Jo teigimu, būtent tuomet buvo galima išvengti karo.

Kalbėdamas „Ukrainos karo televizijai“ jis atskleidė, kad „iš tam tikrų šaltinių tiksliai žinau, kad amerikiečiai buvo pasirengę priimti politinį sprendimą dėl Ukrainos ir Gruzijos priėmimo į NATO“.

„Buvo kategoriška Angelos Merkel pozicija prieš. Tai ir nulėmė. Vokietija tikino, kad nereikalinga eskalacija su Rusija, nereikia pyktis su Putinu, kad su juo galima susitarti. Tai buvo pati didžiausia klaida“, – pareiškė O. Reznikovas.

„Tuomet NATO priėmė sprendimą dėl atvirų durų politikos, kas vis tiek supykdė Putiną, ir jis užpuolė Gruziją. Jeigu Kyjivas ir Tbilisis būtų priimti į aljansą, tai karo Gruzijoje 2008-aisiais nebūtų išvis. O 2014-aisiais Rusija nebūtų okupavusi Donbaso ir Krymo“, – pridūrė jis.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau beveik pusmetį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės stabdo bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Beatodairiško Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir keli kiti Rytų Ukrainos miestai, pastarąjį mėnesį vyksta aršūs mūšiai dėl rytinių ir pietinių Ukrainos teritorijų kontrolės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer