Svarų sterlingų su mirusios karalienės atvaizdu neliks – juos pakeis nauji pinigai

Ketvirtadienį mirus septynis dešimtmečius karaliavusiai Elžbietai II, Jungtinės Karalystės valiuta svarai sterlingai po daugelio metų bus pakeisti. Popieriniuose banknotuose ir monetose nebeliks visiems įprasto velionės portreto.

Oficialiai paskelbus žinią apie karalienės mirtį, Anglijos bankas, kuris vykdo Jungtinės Karalystės centrinio banko funkcijas, paskelbė planus, kas bus su pinigais, kuriuose atvaizduota Elžbieta II.

Apie tai praneša Jungtinės Karalystės žiniasklaida.

„Karalienė buvo pirmas monarchas, pavaizduotas ant Anglijos banko banknotų. Ikona tapę jos portretai yra susiję su pačiu svarbiausiu mūsų darbu. Dabartiniai banknotai, kuriuose pavaizduota Jos Didenybė Karalienė ir toliau bus teisėta atsiskaitymų priemonė“, – rašoma centrinio banko pranešime.

Jame teigiama, kad „kitas pranešimas dėl Anglijos banko banknotų bus paskelbtas tada, kai pasibaigs gedulo laikotarpis“.

Pirmąjį vieno svaro vertės banknotą su karalienės atvaizdu Anglijos bankas išleido į apyvartą dar 1960 m.

Kaip skelbia „The Guardian“, šiuo metu apyvartoje yra 4,5 mlrd. svarų banknotų su karalienės atvaizdu. Šių pinigų vertė siekia 80 mlrd. svarų sterlingų (92,3 mlrd. eurų).

Pakeisti visus dabar apyvartoje esančius banknotus gali užtrukti bent dvejus metus, o monetų pakeitimas gali užtrukti dar ilgiau.

Kai pastarąjį kartą į apyvartą buvo išleistas naujo pavyzdžio sintetinis 50 svarų vertės banknotas, Anglijos bankui prireikė 16 mėnesių, kad iš apyvartos būtų išimti senesnio pavyzdžio tokio nominalo popieriniai banknotai.

Kai Elžbieta II karaliene tapo 1952 m., monarchai nebuvo vaizduojami ant Jungtinės Karalystės pinigų.

Karaliaus Čarlzo III (Karolio III) portretas, kuris bus naudojamas naujiems pinigams, bus suderintas su Buckinghamo rūmais.

Karalienės portretas taip pat yra ant 20 kanadietiškų dolerių, taip pat Naujosios Zelandijos monetų.

Ketvirtadienį mirusi Elžbieta II Jungtinę Karalystę valdė 70 metų. Soste ją pakeis vyriausias sūnus Čarlzas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer