Šeima sukrėsta: į laidojimo namus atvežus moterį paaiškėjo, kad ji kvėpuoja

Ajovoje esantys slaugos namai gavo 10 tūkst. JAV dolerių (maždaug 9265 eurų) baudą po to, kai laidojimo namų darbuotojai pranešė, kad moteris, kurios kūnas buvo įdėtas į palaikų transportavimo maišą, vis dar buvo gyva ir „kvėpavo“.

Pareigūnai teigė, kad sausio 3 d. „Glen Oaks Alzheimer‘s Special Care Centre“ slaugos namai Urbandale mieste paskelbė, kad mirė 66 metų moteris, rašo dailymail.co.uk.

Moteris, kurios vardas ir pavardė neskelbiami, sirgo ankstyva demencija, nerimu ir depresija ir nuo gruodžio 28 d. buvo prižiūrima slaugos namuose.

Apkaltino netinkama priežiūra

Jos kūnas buvo įdėtas į užtraukiamą palaikų transportavimo maišą ir nuvežtas į Ankenio laidojimo namus ir krematoriumą, teigiama trečiadienį pateiktoje Ajovos inspekcijos ir apeliacijų departamento ataskaitoje.

„Maždaug 8.26 val. laidojimo namų darbuotojai atsegė maišą ir pastebėjo, kad gyventojos nr. 1 krūtinė kilnojosi ir ji kvėpavo“, – teigiama ataskaitoje.

Tada darbuotojai paskambino pagalbos telefonu 911. Atvykus greitosios medicinos pagalbos tarnyboms, užfiksuotas pulsas ir negilus kvėpavimas, teigiama pranešime.

Ji buvo nuvežta į Mercy West Lakes ligoninę, kur buvo užfiksuotas kvėpavimas, tačiau ji nerodė jokių gyvybės ženklų.

12 valandų pamainoje dirbusi „Glen Oaks“ darbuotoja, prižiūrėjusi moterį, pasakojo tyrėjams, kad sausio 3 d. ankstyvą rytą ji pranešė slaugytojai, kad moteris nekvėpuoja ir negali užčiuopti pulso.

Slaugytoja taip pat neužčiuopė pulso ir pasakė, kad moteris nekvėpuoja. Ji įvertino moters būklę, apžiūrėjo per maždaug penkias minutes ir nustatė, kad moteris mirė.

Slaugytoja teigė, kad visą naktį „kas valandą“ ėjo pas moterį, kad suleistų morfijaus ir lorazepamo, kaip buvo nurodyta, kad ji nusiramintų.

Agentūros pranešime teigiama, kad „įstaiga neužtikrino, kad gyventojai gyvenimo pabaigoje gautų orų gydymą ir priežiūrą“.

Teigia, kad rūpinasi tinkamai

Moteris buvo paskelbta mirusia apie 6.30 val. ryto vietos laiku, praėjus maždaug 90 minučių po to, kai darbuotoja pranešė slaugytojai apie tai, kad moteris nekvėpuoja.

Laidojimo namų darbuotojas ir antrasis slaugytojas, maždaug po valandos įdėję moters kūną į kūno transportavimo maišą ir nugabenę jį į laidojimo namų automobilį, taip pat nepastebėjo jokių gyvybės ženklų, teigiama pranešime.

Inspekcijų ir apeliacijų departamentas nustatė, kad slaugos namai „nedavė tinkamų nurodymų, kad būtų užtikrinta tinkama priežiūra ir paslaugos“, kol moteris buvo paskelbta mirusia.

„Glen Oaks Alzheimer‘s Special Care Home“ vykdomoji direktorė Lisa Eastman pareiškime teigė, kad centras rūpinasi savo gyventojais ir tebėra pasiryžęs prižiūrėti pacientus jų gyvenimo pabaigoje.

„Visiems mūsų darbuotojams reguliariai rengiami mokymai, kaip padėti mūsų gyventojams, kaip prižiūrėti juos gyvenimo pabaigoje ir paruošti mirčiai“, – sakė L. Eastman.

Ankenio policijos departamentas neiškėlė baudžiamosios bylos, laikraščiui „The Des Moines Register“ sakė atstovas spaudai seržantas Corey Schnedenas.

Laikraštis „Iowa Capital Dispatch“ 2022 m. vasarį pranešė, kad „Glen Oaks“  sulaukė 500 JAV dolerių baudos už tai, kad neatlikto reikalaujamų darbuotojų patikrinimų.

Nustatyta, kad penki darbuotojai nebuvo išklausę reikiamų mokymų, kad galėtų dirbti slaugos namuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer