Šeima sukrėsta: medikai per klaidą pašalino ne tą akį – vyras liko aklas

Slovakijos ligoninė atsiprašė dėl kraupios medicininės klaidos, kai gydytojai pacientui pašalino ne tą akį. Po šios operacijos vyras prarado regėjimą.

„Labai jautriai reaguojame į šį tragišką įvykį“, – teigė Ružinovo ligoninės, kurioje buvo atlikta nepavykusi operacija, atstovė spaudai Eva Kliska, praneša Slovakijos naujienų agentūra TASR.

Pripažįsta klaidą

Visa tai įvyko po to, kai neįvardytas pacientas kreipėsi į Bratislavos ligoninę, kad jam būtų pašalinta blogoji akis. Tačiau pabudęs po procedūros išsigandęs vyras pastebėjo, kad jis apako, pranešė „The Sun“.

Vėliau paaiškėjo, kad gydytojai, neįsigilinę į detales, suklydo atlikdami operaciją ir per klaidą pašalino jo sveiką akį, rašoma nypost.com.

Atstovė spaudai teigė: „Ligoninė visapusiškai bendradarbiavo su pacientu ir jo šeima, kad būtų sušvelnintos medicininės, psichologinės ir socialinės pasekmės“, – sakė E. Kliska. Ji pridūrė, kad įstaiga bendrauja „su nukentėjusiaisiais ir padeda visomis kryptimis“.

Tuo tarpu atsakingas medikas buvo atleistas iš darbo, o gydymo įstaiga teigia perkvalifikavusi darbuotojus, kad būtų išvengta dar vienos nelaimės.

„Operacinėje nuosekliai vadovaujamasi saugios operacijos protokolu, po to laikomasi pooperacinės priežiūros taisyklių“, – teigė E. Kliska.

Nepaisant to, kad buvo imtasi žalos kontrolės priemonių, pacientas gali pretenduoti į kompensaciją už patirtą traumą ir prarastas pajamas, praneša TASR.

„Kompensacija taip pat gali siekti dešimtis tūkstančių eurų ar net daugiau, – sakė teisės profesorius ir buvęs gydytojas Peteris Kováčas. – Atsižvelgiant į dabartines viešai žinomas bylos aplinkybes, sunku tikėtis kitokio nei paslaugų teikėjui nepalankaus teismo sprendimo.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer