Šimonytė: jei turėčiau abejonių, Bilotaitė nedirbtų Vyriausybėje

Premjerė Ingrida Šimonytė skeptiškai vertina opozicijos norą ištirti vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės veiklą. Pasak premjerės, jei turėtų abejonių A. Bilotaite, ji nedirbtų Vyriausybėje.

Opozicija antradienį planuoja pateikti Seimui siūlymą atlikti parlamentinį tyrimą dėl pernai prie Seimo vykusių riaušių valdymo ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Ričardo Pociaus atleidimo priežasčių.

„Tikrai nemanau, kad yra reikalinga kažkokia laikinoji komisija, kuri tyrinėtų dalykus, kurie įvyko prieš pusantrų metų, kai komitetai, kurie yra už tą sritį atsakingi, tuos klausimus aiškinosi iškart po įvykių.

Žiūriu į tai, kaip į opozicijos politinę laikyseną ir tiek žinių. Jei opozicija turi klausimų ministrei, klausimus ministrui galima užduoti labai įvairiais būdais, yra klausimai Seimo tribūnoje, yra klausimai per interpeliaciją, bet viską čia bandyti suplakti į vieną krūvą ir pavadinti tai komisija, tai nieko čia originalaus.

Praėjusioje kadencijoje dauguma tyrinėjo konservatorius, šioje kadencijoje opozicija irgi tyrinėja konservatorius. Tai čia nieko naujo pasaulyje“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį kalbėjo I. Šimonytė.

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad jam daugiausiai klausimų kelia A. Bilotaitės kompetencija.

„Ar tikrai mes esame saugūs, kai vidaus reikalų sistemai vadovauja būtent tokias kompetencijas turintis asmuo“, – sakė S. Skvernelis.

„Opozicijos abejones dėl ponios Bilotaitės kompetencijos siūlau aiškintis statuto nustatyta tvarka. Jei aš turėčiau abejonių, tai ministrė Vyriausybėje nedirbtų“, – į kolegos abejones atsakė I. Šimonytė.

Parlamentinį tyrimą inicijuoja 57 opozicijos parlamentarai, tačiau kad jis būtų atliekamas, turi pritarti dauguma dėl to balsavusių Seimo narių.

Laikinajai tyrimo komisijai siūloma pavesti atsakyti į penkis klausimus.

Anot Seimo nutarimo projekto, ji turėtų nustatyti, ar praėjusių metų rugpjūčio 10 dieną neramumų prie Seimo metu naudotas riaušių malšinimo planas, koks, kokiu tikslu tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių, kodėl nedelsiant nepriimtas įsakymas pradėti operaciją „Vėtra“, kas vadovavo statutinių pareigūnų veiksmams rugpjūčio 10 dieną.

Taip pat norima ištirti, kokiu tikslu tuomet pasitelkti VST pareigūnai, kokios jiems keltos užduotys, kiek kartų nuo 2020 metų gruodžio mėnesio iki šių metų spalio VRM ar kita vidaus reikalų statutinė įstaiga raštu kreipėsi su prašymu pasitelkti VST pareigūnus, kokioms užduotims vykdyti.

Paskutiniu klausimu komisija turėtų išsiaiškinti, ar vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė reikalavo VST vado R. Pociaus atsistatydinimo, ar nuolat jį tikrino, „elgėsi nepagarbiai, sukurdama darbui nemalonią psichologinę aplinką ir socialiai nesaugias darbo sąlygas bei baimes dėl galimybės netekti užtarnautų socialinių garantijų“.

Pagal projektą, komisija išvadas turėtų pateikti iki gruodžio 23 dienos.

Ginčai dėl pernai rugpjūtį prie Seimo kilusių riaušių valdymo kilo, kai VST vadas R. Pocius paliko pareigas šalių sutarimu ir viešai prabilo apie A. Bilotaitės atsakomybę dėl netinkamo riaušių malšinimo. Jo teigimu, VST pasitelkta malšinti prie Seimo kilusius neramumus, bet tokioms situacijoms skirtas planas „Vėtra“ nebuvo įvestas.

A. Bilotaitė savo ruožtu teigė, kad R. Pocius tokiais pareiškimais bando pridengti savo melagingos informacijos teikimą, nebuvimą darbo vietoje ir nepasiekiamumą. Ministrė generolo teiginius vadino „liguistais kliedesiais“, tačiau pripažino, kad planas „Vėtra“ neįvestas, o tokį sprendimą priėmė tuometinis Vilniaus policijos vadovas Saulius Gagas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer