Šimonytės atsakas Karbauskiui: tai apgailėtina

Valstiečiams grasinant pasitraukti iš partijų susitarimo dėl gynybos, premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad apgailėtina yra sieti krašto gynybos klausimus su partnerystės įteisinimu ar valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui suteikimu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis naujienų agentūrai ELTA teigė, kad jo vadovaujama partija pasitrauks iš parlamentinių partijų ruošiamo susitarimo dėl gynybos.

Pasak R. Karbauskio, susitarimui dėl gynybos valstiečiai jokių priekaištų neturi, tačiau jo politinė partija negali toleruoti valdančiųjų noro suteikti Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statuso ir priimti Civilinės sąjungos įstatymo.

Šį opozicinės partijos pirmininko pareiškimą antradienį pakomentavo premjerė I. Šimonytė.

„Ponas Karbauskis yra laisvos valstybės laisvas pilietis. Jo reikalas yra priimti sprendimus tokius, kokie jam atrodo reikalingi. Man tai atrodo keista, nes tą situaciją galima privesti prie absurdo ir bet kokius sprendimus susieti su tuo, ar bus svarstomas ar nebus svarstomas įstatymas dėl partnerystės ar dėl profesoriaus Landsbergio pripažinimo faktiniu valstybės vadovu Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

Kiek toli šita pono Karbauskio argumentacija gali eiti aš nežinau. Bet man atrodo, kad tai iš dalies yra apgailėtina, kad taip yra siejami klausimai. Už valstybės gynybą ir saugumą yra mažai kas svarbiau. Atkreipčiau dėmesį į tai, kad kolegos, kurie amžinai kaltina dabartinę valdančiąją daugumą kažkokiu priešinimu ir konfliktu, patys tą ir daro“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė premjerė I. Šimonytė.

Valstiečiai pateikė ultimatumą

„Panašu, kad šiandien valdantieji priėmė sprendimą, kad tos vienybės Seime nereikia ir tas susitarimas mūsų, tarp opozicijos ir pozicijos, yra sulaužytas. Neatsižvelgė į tai, kad karas Ukrainoje vis dėlto nesibaigė. Esmė tokia, kad prasidėjus karui pozicija ir opozicija sutarėme, kad būtent tuo laikotarpiu nė viena pusė neteiksime įstatymų projektų, kurie priešins visuomenę“, – Seime LVŽS oficialų pareiškimą pateikė Dainius Gaižauskas.

Pasak jo, valdantieji karo Ukrainoje akivaizdoje teikia partnerystę įteisinantį projektą, kuris, anot D. Gaižausko, yra vienas labiausiai visuomenę supriešinusių projektų šalies istorijoje.

„Žiūrėkite, lietuviai pradėjo rinktis prie Seimo tokiomis dienomis kaip vasario 16-oji, sausio 13-oji ir kovo 11-oji. 72 proc. pasisakė, kad nepritaria partnerystės įstatymui. Akivaizdu, kad šis įstatymo projektas ne vienija, o priešina“, – tvirtino valstiečių frakcijos atstovas.

Kitas opozicijai neįtinkantis įstatymo projektas – valstybės vadovo statuso suteikimas Vytautui Landsbergiui.

„Niekas nekvestionuoja Vytauto Landsbergio padarytų darbų Lietuvai atkuriant mūsų nepriklausomybę. Visi supranta, visi žino, kad jis buvo Aukščiausios Tarybos pirmininkas, Teisės departamentas yra pasakęs, kad jo paskelbimas valstybės vadovu, neišrinkus žmonėms, prieštarauja Konstitucijai. Akivaizdu, kad šis įstatymo projektas taip pat priešina visuomenę iš vidaus“, – sakė D. Gaižauskas.

Politiko tvirtinimu, tas faktas, šie įstatymų projektai tuoj pasieks Seimo salę, rodo, kad tarp valdančiųjų įvyko sandoris.

„Konservatorius terorizuoja iki tiek, kad jūs nepalaikysite partnerystės įstatymo, mes nepalaikysime jums pagrindinių įstatymų vėliau. Galbūt biudžeto ir panašiai. Todėl konservatoriai taip pat pateikė įstatymo projektą. Jeigu mes palaikysime jūsų partnerystės įstatymo projektą, kur tik sąvoka pakeitė liberalai su laisviečiais, mes palaikysime jūsų patriarcho, kaip mes valstiečiai sakome, karūnavimą“, – teigė D. Gaižauskas.

Valstiečio teigimu, priėmus šiuos įstatymo projektus visuomenėje kils nepasitenkinimo banga.

„Šiuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje ir mes pasakėme, kad vienybė yra būtina, kai esame finišo tiesiojoje dėl partinio susitarimo dėl gynybos ir nacionalinio saugumo bei kito susitarimo – dėl bendros užsienio politikos“, – sakė D. Gaižauskas.

Jo teigimu, LVŽS nusprendė, jei bus priimti šie įstatymo projektai, valstiečiai paliks susitarimus dėl gynybos ir nacionalinio saugumo bei užsienio politikos.

„Dėl to, kad LVŽS nemato prasmės pasirašinėti kažką su tais, kurie terorozijuoja Seimą iš vidaus ir nesilaiko susitarimų“, – teigė D. Gaižauskas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer