Zelenskis įvardijo 5 sąlygas deryboms su Rusija

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą priminė derybų su Rusija pradžios sąlygas. Tarp jų – Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimas, nuostolių atlyginimas, taip pat visų, dalyvavusių karo nusikaltimuose Ukrainoje, nubaudimas.

Kaip savo vaizdo žinutėje 257-osios karo dienos pabaigoje teigė prezidentas, lapkričio 7 d. jis pasakė svarbią tarptautinę kalbą per klimato viršūnių susitikimą Egipte. Pasak jo, būtinybę sustabdyti Rusijos Federacijos agresiją kiekvienas turėtų vertinti taip pat rimtai, kaip ir klimato problemas.

„Labai reikšmingas įvykis, labai reprezentatyvus susitikimas. Dešimtys valstybių vadovų ir vyriausybių vadovų. Mums svarbiausia informuoti pasaulį apie vykstančią Rusijos agresiją, apie destabilizuojančią įtaką, kurią Rusija daro visam pasauliui.

Pasaulis susikoncentravęs į kovos su karu, energetikos ir maisto krizes, pažįstamų tarptautinių santykių griovimą, akivaizdžiai kenčia klimato darbotvarkė. O klimato naikinimo negalima kažkaip atidėti“, – pabrėžė šalies vadovas.

Jis pažymėjo, kad visi, kurie rimtai svarsto klimato darbotvarkę, turėtų taip pat rimtai apsvarstyti būtinybę nedelsiant sustabdyti Rusijos agresiją, atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą ir priversti Rusiją pradėti tikras taikos derybas.

„Tokias derybas, kurias mes ne kartą siūlėme ir į kurias visada sulaukdavome beprotiškų Rusijos atsakymų su naujais teroristiniais išpuoliais, apšaudymu ar šantažu. Dar kartą: teritorinio vientisumo atkūrimas, pagarba JT Chartijai, visų padarytų nuostolių atlyginimas, kiekvieno karo nusikaltėlio bausmė ir garantijos, kad tai nepasikartotų. Tai visiškai suprantamos sąlygos“, – sąlygas Ukrainos deryboms su Rusija išvardijo V. Zelenskis.

Po keturių Ukrainos regionų aneksijos rugsėjo pabaigoje V. Zelenskis pasirašė dekretą, draudžiantį bet kokias derybas su V. Putinu. Lapkričio 7 d. Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tikino, kad būtent dėl to, kad Rusija negali rimtai pradėti svarstyti derybų su Ukraina klausimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer