Skelbia atpažinę vieną iš Bučos civilių skerdikų: pavyko susisiekti su jo žmona

„The New York Times“ šią savaitę paskelbus tyrimą apie civilių gyventojų egzekucijas Ukrainos mieste Bučoje, žiniasklaidai pavyko atpažinti vieną iš skerdikų. Teigiama, kad tai 37-erių rusų karys Čingizas Atantajevas.

„The New York Times“ žurnalistams pavyko atkurti vienos iš Bučos skerdynių istorijų – aštuonių civilių nužudymo vienoje vietoje – įvykių eigą. Žurnalistai gavo kovo 4-osios vaizdo įrašus: vienos iš apsaugos kamerų ir vieno aplinkinių namų gyventojo.

Skirtingai negu tvirtina Kremliaus propaganda, tikinanti, kad Bučoje skerdynes surengė patys ukrainiečiai arba, kad tai išvis tėra inscenizacija, šie vaizdo įrašai aiškiai įrodo – beginklius civilius Bučoje šaltakraujiškai šaudė Rusijos kariuomenės pajėgos.

UNIAN skelbia, kad vieną iš civilių egzekucijoje dalyvavusių Rusijos desantininkų pavyko atpažinti leidinio „Važnyje istoriji“ žurnalistams.

Labai tikėtina, kad 37 metų Čingizas Atantajevas „The New York Times“ paskelbtoje vaizdo medžiagoje stovi dešinėje. Tai rodo veido atpažinimo tarnybos ir surinktos jo biografijos detalės. Č. Atantajevas yra kilęs iš Magadano, bet jau daug metų gyvena Pskove.

Žurnalistai paskambino jo žmonai Tatjanai Česnak, tačiau ji atsisakė ir suvesti žurnalistus su jos vyru, ir atsakyti į bet kokius su jos vyru susijusius klausimus. „The New York Times“ straipsnį jį pavadino išgalvotu.

Pasaulyje garsios tyrėjų grupės „Bellingcat“ atstovas, žurnalistas Christo Grozevas „Važnyje istoriji“ atradimą patvirtino, patikindamas, kad jo komanda nustatė tą pačią desantininko tapatybę.

„Galiu patvirtinti šį „Važnyje istoriji“ vieno iš Pskovo desantininkų atliktą atpažinimą. Mes kiek kitokiu keliu pasiekėme tą patį rezultatą“, – „Twitter“ rašė Ch. Grozevas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer