Skelbia naujausią COVID-19 simptomą: nenumokite ranka

Naujausia koronavirusų atvejų banga, kurią sukėlė itin užkrečiami Omicron subvariantai BA.4 ir BA.5, primena, kad kova su koronavirusu dar toli gražu nesibaigė. Kai kurie mokslininkai nustatė skirtumus tarp ligos, kurią sukelia naujausios atmainos, ir tarp jos pirmtakų. Vienas įspėjamasis ženklas atsiranda naktį, perspėjo imunologas.

Paaiškėjo, kad naujausi variantai geriau nei ankstesnės atmainos išvengia vakcinų ir kitų antikūnų gydymo būdų. Taip pat manoma, kad jie yra labiau užkrečiami nei jų pirmtakai dėl kelių naujų smailių baltymų mutacijų.

Naktį pasireiškiantis simptomas

Naujausi rezultatai parodė, kad BA.5 yra užkrečiamiausia iki šiol užregistruota atmaina. Vienas imunologas perspėjo, kad vienas iš pagrindinių naujausios atmainos požymių gali pasirodyti naktį, rašoma express.co.uk.

Profesorius Luke’as O’Neillas iš Dublino „Trejybės“ koledžo Airijos radijo stočiai „Newstalk“ sakė: „Šį rytą pastebėjau vieną papildomą BA.5 simptomą, tai naktinis prakaitavimas.“

Jis pridūrė: „Yra tam tikras imunitetas – aišku, su T ląstelėmis ir t. t. – ir šis imuninės sistemos ir truputį kitokio viruso mišinys gali sukelti šiek tiek kitokią ligą, kuri, kaip bebūtų keista, pasižymi naktiniu prakaitavimu. Tačiau labai svarbu nuolat priminti, kad jei esate pasiskiepiję, liga nepereina į sunkią formą.“

JK sveikatos saugos agentūros (UKHSA) teigimu, šiuo metu nėra įrodymų, kad naujieji variantai sukelia sunkesnes ligas nei jų pirmtakai.

Tačiau neseniai atlikto tyrimo, kuriam vadovavo Kolumbijos universiteto Vagelos gydytojų ir chirurgų koledžo mokslininkai, metu nustatyta, kad BA.4 ir BA.5 variantai buvo bent keturis kartus atsparesni asmenims, kurie buvo paskiepyti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer