Sklinda informacija esą į Putiną buvo pasikėsinta

Rusų okupantai raketomis apšaudė gimtąjį Zelenskio miestą ir sugriovė jame esančią užtvanką. Krivyj Rihas ėmė skęsti, mat kai kuriose miesto vietose vandens lygis pakilo net du su puse metro. Savo ruožtu pats Zelenskis vakar vidurnaktį pateko į avariją Kyjive. Į jo kortežą trenkėsi automobilis. Šis nutikimas nelaimingas, o štai į Putiną šiomis dienomis esą buvo pasikėsinta, kai jis vyko kortežu į savo rezidenciją.

Rusų raketos skrieja į V. Zelenskio gimtąjį miestą Krivyj Rihą. Liudininkai sako, kad iš Krymo pusės. Rusai į miestą paleido mažiausiai 7 raketas. Pagrindinis taikinys – Karačiunsko vandens saugyklos užtvanka ir siurblinė. Panašu, kad rusofašistai nusprendė užtvindyti V. Zelenskio gimtąjį miestą su visais žmonėmis. Vanduo pro užtvanką ėmė veržtis 100 kubinių metrų, t. y. šimto tonų vandens per sekundę greičiu.

Rusai raketas į V. Zelenskio gimtinę paleido netrukus po to, kai šis pasauliui ir Rusijai parodė, kaip drąsiai lankosi pafrontėje, ką tik išlaisvintame Iziume, o rusų fašistai ėmė piktintis, kodėl Kremlius tuo metu nepaleido raketų į V. Zelenskį, kuris rėžia pasauliui tiesą apie rusus į akis.

„Tai, ką pasaulis matė Bučoje, ką mes matėme deokupuotoje Černigovo srities teritorijoje, Sumų srityje ir ką dabar matome Charkivo srityje, yra genocido prieš ukrainiečius įrodymas“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Po raketų smūgių miesto siurblinei Krivy Riho gyventojai suskubo prisipilti vandens. Kiti geriamojo vandens išlėkė į parduotuves.

Miestu tekančios Inhuleco upės lygis pakilo 2,5 metro, o Dnipropetrovskio srities valdžia paskelbė, kad per potvynį nukentėjo daugiau nei 100 namų. Dviejuose rajonuose teko evakuoti žmones. Vandens lygis pradėjo kristi tik ryte.

„Raketos atakos Kryvyi Rih vietoje daroma viskas, kad būtų pašalintos dar vieno Rusijos niekšiško poelgio pasekmės. Tai šlykštus poelgis, kuris gali patikti išprotėjusiems Rusijos propagandistams, bet tikrai neišgelbės Rusijos karių moralinės ir psichologinės būklės“, – kalba V. Zelenskis.

Tačiau kokios moralės iš Rusijos karių galima tikėtis, ypač, kai dalis jų – kalėjime užverbuoti nusikaltėliai recedyvistai?

Rusijos kolonijoe V. Putino oligarchas Jevgenijus Prigožinas, smogikų grupuotės „Wagner“ įkūrėjas, verbuoja kalinius karui Ukrainoje: „Po pusmečio grįšite namo, gausite malonę. Jei kas norės pasilikti su mumis, galės pasilikti, taigi, į „zoną“ tikrai negrįšite.“

Tačiau neslepia, kad iš karo Ukrainoje grįš ne visi. J. Prigožinas pats pabrėžia, kad kaliniai bus tik puolamoji jėga, t.y. patrankų mėsa: „Visi žuvusieji, karių kūnai išgabenami į jūsų pačių nurodomas vietas – pas tėvus, ar kur pasakysite. Visi laidojami didvyrių alėjose, kur tokių esama.“

Beje, vakar V. Zelenskis, grįžęs iš Charkivo srities išlaisvintų miestų, pakliuvo į avariją. Skelbiama, kad ji Kyjive įvyko apie vidurnaktį. Susižalojo automobilio vairuotojas, kuris susidūrė su prezidento kortežu. Pagalbą jam suteikia V. Zelenskį lydėję medikai ir netrukus vyrą išveža į ligoninę. Akivaizdu, kad smūgis buvo stiprus, tačiau pats V. Zelenskis nenukentėjo. Jį apžiūrėjęs gydytojas rimtų sužeidimų nenustatė.

O Europos Komisijos pirmininkė Ursula Von der Leyen šiandien jau trečią kartą atvyko į Kyjivą. Su prezidentu ir premjeru jie aptars reikalavimus, kuriuos Kyjivas turi įgyvendinti Ukrainai siekiant įstoti į Europos Sąjungą.

Tuo metu V. Putinas vieši Uzbekistano mieste Samarkande, į kurį jis atvyko susitikti su Kinijos, Irano, Pakistano, Turkmėnistano lyderiais.

Tiesa, akibrokštą jam tėškė Kirgiztano vadovas. V. Putinui teko nejaukiai trypčioti laukiant jo. Regis, vis daugiau lyderių mokosi iš paties V. Putino, kuris anksčiau visad vėluodavo. Tiesa, tai tebuvo 20 nejaukių sekundžių.

O pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios akis į akį derybas su Xi Jinpingu surengęs V. Putinas gyrė Pekino požiūrį į Ukrainą. Pekinas iki šiol karo nepasmerkė ir galimai tiekia ginklus Rusijai. Kinų lyderis gi pareiškė, kad Pekinas nori bendradarbiauti su Maskva kaip su „didžiąja galia“.

Savo ruožtu V. Putinu telefonu 1,5 valandos bendravęs Vokietijos kancleris pareiškė, kad V. Putinas vis dar tiki, jog pradėdamas karą Ukrainoje buvo teisus. O kad šiuo metu šansai taikai Ukrainoje minimalūs, taip pat po pokalbio su Rusijos vadovu teigia ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius.

Beje, „Telegram“ kanaluose sklinda nepatvirtinta informacija, kad Rusijoje neseniai buvo pasikėsinta į V. Putiną. Esą pakeliui į rezidenciją iš automobilio, kuriame buvo V. Putinas, pasigirdo stiprus trenksmas ir pasklido dūmai. Dėl to neva buvo sulaikytas V. Putino apsaugos vadovas ir keli tiki apsaugos darbuotojai, o viskas laikoma griežtoje paslaptyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer