Su nužudymu įtariamais jaunuoliais bendravusi mergina spėlioja, dėl ko kilo konfliktas: „Jie traukė taip vadinamą tručą“

Šiauliuose pareigūnai aiškinasi kraupų nužudymą – daugiabučio kieme prie konteinerių aptiktas į kilimą susuktas 15-metės kūnas su žaizda galvoje. Įtarimai nužudymu pareikšti trims jauniems 18–23 metų vyrams ir vienai 14-metei merginai. Jie įvykio vietoje iš pradžių dar naktį prisistatė liudininkais, esą pirmieji pamatė įtartinai susuktą kilimą ir patys pranešė policijai. Teismas visus juos leido suimti.

TV3 žinių žurnalistui Egidijui Anglickiui pavyko pakalbinti ir pačius įtariamuosius, o su įtariamąja nepilnamete anksčiau bendravusi mergina spėlioja, kad konfliktas galėjo kilti dėl elektroninės cigaretės.

Įtariamieji: „Gaila, kad mieste gyvena tokių žiaurių žmonių“

Prie vieno iš Šiaulių daugiabučių sulėkusios gausios policijos pajėgos – net penki automobiliai su švyturėliais apsupę šiukšlių konteinerius, kur rastas į kilimą susuktas žmogaus kūnas. Kol kriminalistai dirba, prisistato ir patys kūną radę ir policiją iškvietę jaunuoliai.

„Ėjom su draugais išmesti šiukšlių, pamatėm labai įtartiną kilimą, tiesiog gulėjo labai keistai, keistoj pozicijoj, labai storas ir kadangi namuose turiu lygiai tokį pat kilimą, tai vėl kilo įtarimas“, – teigė liudininkė.

Taip apie kraupų radinį Šiauliuose pasakoja keturiolikmetė mergina. Jos draugas šią istoriją pasakoja šiek tiek kitaip, kad tuo metu jau buvo visi kartu, su dar dviem draugais.

„Mes su draugais ir drauge nešėm šiukšles ir pamatėm įtartiną kilimą. Pasicekavindami pradarėm šiek tiek kilimą, pamatėm kaldrą visą kruviną. Patys išsigandom, iškvietėm policijos pareigūnus, pasiklausėm jų, pareigūnų, kaip supratom, lavonas yra“, – teigė liudininkas Edvinas.

Atvykę pareigūnai patvirtina, kad kilime susuktas negyvo žmogaus kūnas. Policiją iškvietę jaunuoliai tvirtina, kad tai – mergina.

„Jauno, jauno žmogaus, kiek atidengė, kiek spėjom pamatyti, kiek iš matymo, tai mergina“, – teigė liudininkas Edvinas.

„Kai pamačiau tą vaizdą, kad ten guli žuvęs žmogus labai pradėjau drebėti, nes pirmą kartą matau tokį dalyką savo gyvenime. Na, bet ką padarysi, aišku gaila, kad mieste gyvena tokių žiaurių žmonių, bet ką čia padarysi“, – aiškino nepilnametė liudininkė.

Policijos pareigūnai apžiūri įvykio vietą, apklausia kitus liudininkus. Tačiau vėliau naktį, surinkus daugiau įkalčių, paaiškėja, kad pagrindiniai įvykio liudininkai gali būti patys įvykdę šį žiaurų nusikaltimą. Visi trys vaikinai – 23-ejų, 21-erių ir 18 metų, ir keturiolikos mergina sulaikyti. Smūgiais į galvą nužudyta nepilnametė – 15-os metų mergina.

Vietiniai gyventojai pašiurpę

Miegamojo rajono gyventojai pašiurpę dėl praėjusios nakties įvykio:

„Baisu, aišku, kad taip numestas vidury dienos, jo, kieme, net nesivargino į mišką ar kur. Tai tikrai neramu“.

„O Jėzus Marija, kas dedas, jau baisu. Sako, tam devynaukštyje visokios pjautynės būna“.

Aiškėja, kad įtariami vaikinai gyvena šalimais devynaukštyje, socialiniame būste. Tačiau motina, su kuria gyveno vaikinai, išsikraustė:

„Aš tuos vaikus pažįstu, paskutinė laiptinė, trečias aukštas, ten yra socialinis būstas, savivaldybės duotas. Aš tiems vaikučiams dar savo anūkų rūbelių esu davusi, net labai daug. Ir žaisliukų, visko esu davusi. Ir mamai sakydavau, jūs žiūrėkit vaikus“.

„Man atrodo, kad nebegyvena, užvakar mačiau, kraustėsi, klausiu, ar išsikraustot kur nors, praeidama pro šalį. Ten tie vaikai kraustė tuos baldus. Bet jinai taip kažkaip keistai, ai pusiau sako, pusiau išsikraustau“.

Įtariamoji nepilnametė vėlėsi į konfliktus

Su įtariamąja nepilnamete anksčiau bendravusi mergina sako, kad ji buvo linkusi konfliktuoti: „15 metų dar, visa paauglystė. Tikrai labai bloga mergina buvo. Kaip draugė, vien į konfliktus vėlėsi. muštynės. Cigarai ir panašiai“.

Įtariamos paauglės šeima buvo patekusi ir į vaikų teisių apsaugos tarnybos akiratį, tačiau tarnyba detalių neatskleidžia.

„Jai, jos šeimai buvo inicijuota atvejo vadybos procesas, gavo socialines paslaugas, daugiau, kaip yra privatūs šeimos duomenys ir atskleisti negalime“, – teigė vaikų teisių apsaugos tarnybos atstovė Ala Šimkus.

Nužudytosios mergaitės šeimoje situacija buvo sudėtinga, tėvai neturėjo galimybių pasirūpinti paaugle dukra, šeimai trūko socialinių įgūdžių, tad mergaitė nuo liepos 1-osios turėjo gyventi pas globėją.

„Mergaitė augo ir savo artimųjų žmonių globoje ir jai buvo paskutiniu metu nustatyta globa globėjos šeimoje. Ir, kaip žinia, paskutinio mėnesio dienomis nustatyta globa globos namuose. Tai mergaitė buvo globojama, buvo teikiamos paslaugos, ji turėjo persikelti į globos namus, bet kaip matome pagal aplinkybes to padaryti nepavyko“, – teigė Vaiko teisių tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Spėlioja, dėl ko galėjo kilti konfliktas

Paauglės galėjo būti pažįstamos. Ar galėjo kilti konfliktas tarp jaunuolių ir dėl ko, su jais anksčiau bendravusi mergina sako galinti tik spėlioti: „Jie traukė, taip vadinamą tručą. Gal jie susipešė dėl to. Nes šiaip tai kuris daugiau ar mažiau išgarina tą dalyką, tą skystį, tai jie pradeda konfliktuoti, va man nebeliks, man nebeliks, tu čia išgarinsi, pinigų nėra, va dėl to ir galėjo būti viskas“.

Prokuratūra ir policija kol kas jokių versijų nepatvirtina ir savų nepateikia. Įtariamieji suimti, du jaunuoliai 23 ir 18 – trims mėnesiams, mergina ir 21 m. vaikinas – dviems. Nužudymu įtariamiems jaunuoliams taip pat ir nepilnametei gresia kalėjimas nuo 7 iki 15 metų.

„Nors baudžiamasis kodeksas nėra numatomas mažamečiams vaikams. Tačiau kai kuriais atvejais iš jų ir dėl nužudymo 14 metų asmuo gali būti teisiamas“, – tikino prokuratūros atstovė Rasa Gelžinytė.

Prieš 11 metų Lietuvą sukrėtė nepilnamečių gimnazisčių, taip pat Šiauliuose, įvykdyta egzekucija. Tuomet dvi merginos, įsiviliojusios savo mokyklos draugę, ją nužudė ir supjaustė dalimis.

Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer