Sučiupti du rusai, bandę nužudyti Ukrainos gynybos ministrą ir dar 2 asmenis

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pranešė apie suimtus du rusų žvalgybos atstovus, kurie planavo nužudyti Ukrainos gynybos ministrą ir karinės žvalgybos agentūros vadovą, taip pat vieną žinomą aktyvistą, rašo „Skynews”.

Pirmadienį paskelbta, kad SBU pareigūnai sužlugdė Rusijos karinės žvalgybos agentūros (GRU) rengtą sąmokslą, siekaint nužudyti tris asmenis.

Sulaikytiems asmenims buvo žadama sumokėti iki 150 tūkst. JAV dolerių už kiekvieną nužudytą asmenį.

Ukrainoje už šaudymą į butus Rusijos tankistui skirta 10 metų įkalinimo

Ukrainos teismas skyrė 10 metų nelaisvės Rusijos tanko įgulos nariui už tai, kad šis apšaudė daugiaaukštį gyvenamąjį namą, pirmadienį pranešė saugumo tarnyba SBU.

Seržantas Michailas Kulikovas smogė pastatui šiauriniame Černihivo mieste Rusijos invazijos pradžioje vasario pabaigoje. Černihivo teismas kaltinamąjį nuteisė už karo nusikaltimą.

M. Kulikovas „kirto Ukrainos sieną iš Baltarusijos“ vasario 24-ąją – tą pačią dieną, kai prasidėjo Maskvos įsiveržimas, nurodė SBU ir pridūrė, kad šio kario tankas važiuodamas Černihivo link šaudė į kaimus.

„Vasario 26 dieną, vykdydamas vado įsakymą, jis apšaudė 11 aukštų gyvenamąjį namą, kur buvo civilių gyventojų“, – sakoma tarnybos pareiškime ir priduriant, kad kai kurie butai buvo sunaikinti.

Gegužę Ukraina nuteisė 21 metų rusų seržantą Vadimą Šišimariną už civilio gyventojo nužudymą. Po apeliacijos bausmė jam buvo sumažinta iki 15 metų.

Kitoje byloje dar du Rusijos kariai, pirmosiomis karo dienomis apšaudę du kaimus Charkivo srities šiaurės rytuose, buvo nuteisti kalėti 11 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer