Nemokamo pieno ateina minios žmonių: didžiulės eilės Raseiniuose, Kaune, Telšiuose

Neapsikentę vis mažėjančių supirkimo kainų pirmadienį ūkininkai paskelbė streiką. Jie žada visą savaitę primelžtą pieną išpilti laukuose arba dalinti nemokamai. Žemdirbiai prie streiko ragina prisijungti ir gyventojus. Prašo jų šią savaitę nepirkti pieno prekybos tinkluose, o pieno produktus įsigyti turguose, ūkininkų parduotuvėlėse ar tiesiog pasiimti nemokamai. Ūkininkai toliau tęsia protestą dalindami pieną žmonėms visoje Lietuvoje ir prie jų formuojasi eilės.

Ketvirtadienį Telšiuose ūkininkai išdalijo per 16 tonų pieno, mieste nusidriekė kelių šimtų žmonių eilės. Ūkininkai pieną dalina neribotai, o daugiausia eilėse būriuojasi pensininkai. Ūkininkai sako, kad jiems labiau apsimoka pieną dalinti nemokamai žmonėms, nei tikėtis mokamų centų iš perdirbėjų. Žmonės pieną ima po litrą ir po 50 litrų.

Dėl ženkliai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų artimiausiu metu bus inicijuojami teisės aktų keitimai, kuriais būtų siekiama, kad:

– žaliavinio pieno supirkimo kainos būtų indeksuotos pagal pieno produkcijos pardavimų kainas;

– kartu su bazine pieno supirkimo kaina mokami priedai būtų skaidrūs, sąžiningi ir visiems suprantami;

– žaliaviniu pienu būtų galima prekiauti pieno aukcionuose, kai pieno kainas būtų galima stebėti realiu laiku, o ne po mėnesio, kaip yra dabar.

Taip pat bus peržiūrimi pieno ūkių investiciniai projektai, kad dėl susidariusios padėties jie nebūtų stabdomi ir įgyvendinami numatytu laiku.

Šiuo metu lengvatinės paskolos iki 200 tūkst. eurų teikiamos kartu su investicinio projekto įgyvendinimu.

Parengtas įsakymo projektas, kad jau įgyvendinantys investicinius projektus ir su finansinėmis problemomis susiduriantys ūkiai galės kreiptis iki 200 tūkst. eurų lengvatinės paskolos apyvartinėms lėšoms.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer