Tautiečiai kapus iškeitė į pramogas: ilgąjį savaitgalį Palangoje – būriai žmonių

Panašu, kad nemažai tautiečių kapus iškeitė į pramogas. Ilgasis savaitgalis į Palangą priviliojo būrius žmonių. Didžioji dalis pirmadienį pasiėmė laisvadienį ir taip kurortui nusprendė skirti net penkias dienas. Žmonės užėmė visus viešbučius, mėgaujasi SPA, šiltu kavinių maistu ar net šoka į jūrą.

Raganų ir vampyrių kompanija šėlsta Palangoje. Tai ralyje dalyvaujanti komanda, kurios pavadinimas „Pašėlusios močiutės“. Vienas iš lenktynių etapų ir yra kurortas, tad puiki proga bent kelias minutes pailsėti ir pašėlioti.

„Kaip Palanga pasitiko jus? – Labai šauniai, be lietaus, kadangi Klaipėdoj važinėjant pylė lietus, tikėkimės ir Liepojoj nebus lietaus – važiuosim tiesiai dar į Liepoją“, – pasakoja pašėlusi močiutė Diana.

Ir mes saugiai važiuojam. Drausmingai važiuuojam. Nenukrypstam į šoną. Kai kada“, – kalba pašėlusi močiutė Rita.

Raganas ir vampyres saugo pats grafas Drakula. Tiesa, šis geria tik blaivių žmonių kraują, mat yra ne kas kitas, o pats buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Aš šį kartą esu lydintis Drakula. Močiutes lydžiu, prižiūriu. Kad močiučių niekas neskriaustų, nelįstų prie jų“, – sakė A. Veryga.

Tačiau ne tik buvęs ministras su kompanija nusprendė aplankyti Palangą. Kurorte žmonių netrūksta. Nors ir apsiniaukę, oro temperatūra 14 laipsnių, tačiau nepučia šaltas vėjas ir tautiečiai ilgąjį savaitgalį nusprendė praleisti Palangoje:

„Maudynės, sušilimas, maudynės. Ir, matot, kokia dabar gera nuotaika. – Kur maudėtės? – Jūroj, kur kitur? – Ir kaip? – Liuks. Sveikata, energija. – Kiek laipsnių Baltijos jūroj? – Dabar 10, man atrodo.“

„Šiaip atvažiavom paatostogauti. – Ilgam? – Trim naktim man atrodo. – Išnaudojat ilgąjį savaitgalį. –Taip.“

„Kodėl Palangą pasirinkot? – Todėl, kad vaikučiams labai gerai, liepė gydytoja vyresnei vaikščioti, dėl to ir pasirinkom.“

Pasak turizmo specialistų, Palangos svečiai tiesiog mėgaujasi jūros vaizdais, renkasi SPA malonumus, baseinus ar kitokias pramogas.

Kurortą šį savaitgalį iš naujo atrado ir užsieniečiai, kurie dėl kovido apribojimų ir karo baimės Lietuvos pajūrio vengė.

„Šiandien kaip tik turizmo centre sulaukėm svečių iš Sietlo. Jie atvyko į Vilnių, bet šį savaitgalį yra nusprendę praleisti Palangoje, tai tikrai tas džiugina. Pradeda užsienio turistai atrasti arba sugrįžti į Palangą“, – kalba Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Viešbučiuose vietų liko vos kelios. Ir ne tik šiam savaitgaliui ar lapkričio pirmajai bei antrajai, o ir likusiai savaitei.

„Šį savaitgalį yra daugiau nei įprastai savaitgaliais būna. Ir visa ateinanti savaitė yra ganėtinai daugiau užimta nei įprastai. Nes ir vaikų atostogos, ir daug laisvų dienų“, – sako viešbučio „Amsterdam Plaza“ pardavimų vadovė Vaida Gendrolytė.

O privatus apgyvendinimo sektorius merdi. Kambarius siūlantys verslininkai sako, kad net kainas nuleido. Vasarą dvivietis kambarys kainavo 80 eurų už parą, dabar 20 eurų. Tačiau lovos tuščios.

„Privačiam sektoriuje apsistoja paprastai vidutines pajamas turintys žmonės ir jų galimybės sumažėjo žymiai. Žymiai. Pirmiausia žmonės paskaičiuoja, kiek kainuoja kuras atvykti į Palangą, o jau nakvynės paslaugos nieko nebereiškia“, – teigia „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė.

Tačiau taupo ne visi. Kavinėse pulkai žmonių. Vienos maitinimo įstaigos atstovas pasakoja, ką tautiečiai renkasi rudens dienomis bei vakarais.

„Vėlgi, lietuviški patiekalai yra topas. Tai cepelinai, bulviniai blynai, bulvių plokštainis. Kas liečia gėrimus, tai pareinama ant raudono vyno, karšto vyno, kas liečia stipresnius gėrimus. O šiaip arbata, kava, žmonės linkę yra sušilti“, – kalba restorano „deCuba“ pamainos vadovas Ričardas Macionis.

Tiesa, Palangos verslininkai išduoda, kad lapkričio pirmą bei antrą dienomis kai kurios kavinės, barai ir restoranai nedirbs. Šių savininkai nori suteikti galimybes darbuotojams aplankyti artimųjų kapus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer