Čekija: ES gali svarstyti galimybę skelbti daugiau sankcijų Baltarusijai

Čekijos, rotacijos tvarka pirmininkaujančios Europos Sąjungai, ministras pirmininkas antradienį pareiškė, kad blokas gali svarstyti galimybę skelbti daugiau sankcijų Baltarusijai dėl jos vaidmens Rusijos kare Ukrainoje.

Nuo pat karinės agresijos Ukrainoje pradžios Baltarusija leido Rusijai panaudoti savo teritoriją kaip placdarmą rusų kariuomenei įsiveržiant į kaimyninę šalį ir dėl to sulaukė ES sankcijų. Tačiau Minsko režimas tvirtina, kad jo pajėgos nedalyvavo mūšiuose Ukrainos teritorijoje.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenys rodo, kad Baltarusijos gynybinis pramoninis kompleksas taiso rusišką karinę techniką, sugadintą per karą.

Dabar žiūrime į… Baltarusijos vaidmenį ir galimą poreikį į jį nukreipti [sankcijas]”, – žurnalistams sakė Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala, grįžęs iš Kyjivo, kur jo kabineto nariai dalyvavo derybose su Ukrainos kolegomis.

„Tam tikros sankcijos Baltarusijai jau taikomos, tačiau negalime leisti, kad Baltarusija prisijungtų prie Rusijos politikos arba kad Rusija išvengtų sankcijų poveikio per tokias šalis kaip Baltarusija“, – pridūrė jis.

„Turime suprasti, kad atakos prieš Ukrainą vykdomos iš Baltarusijos oro erdvės ir kad Baltarusija tiekia ginklus Rusijai“, – sakė Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavsky (Janas Lipavskis).

Nuo vasario 24 dienos, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą, ES įvedė plataus masto sankcijas Rusijos subjektams ir asmenims, tačiau P. Fiala sakė, kad Rusiją reikia „vis daugiau izoliuoti“.

„Žinome, kad sankcijos yra veiksmingos, tai matyti iš daugybės duomenų, ir neabejotinai turime jas tęsti“, – kalbėjo čekų premjeras.

Praėjusį mėnesį Minskas ir Maskva paskelbė apie bendras pajėgas Baltarusijos sienoms ginti, o Ukraina perspėjo, kad Rusijos aviacijos daliniai dislokuojami Baltarusijos pasienyje esančiose bazėse.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer