„Tesla ilsisi“: rusai pristatė savą elektromobilį, 1965-ųjų „Buchankos“ pagrindu

Rusijos elektra varomo transporto vystymo asociacijos „Rustranselektro“ vadovas Michailas Demurija vietos žiniasklaidai pristatė „Elektrobuchankos“ prototipą – UAZ-3909 pagrindu sukurtą rusišką elektromobilį. Tai 1985-ųjų kartos konstrukcijos automobilis, pradėtas gaminti Sovietų Sąjungoje dar 1965-aisiais.

„Buchanka“ vadinamo (dėl savo panašumo į sumuštinių duoną, – red. past.) sovietinio tipo elektromobilis Rusijoje jau lyginamas su „Tesla“. Maža to, jo konstruktoriai žada, kad jis turės daug privalumų, lyginant su pasaulį užkariavusiu Elono Musko elektromobiliu.

„Tesla negali sutalpinti 9 žmonių, o „Buchanka“ gali ir su komfortu. Antra – nors yra ir visais ratais varoma „Tesla“, tačiau bekele ji nepravažiuotų, o „Buchanka“ – tai bekelių karalius. Toliau – keliamoji galia: „Buchanka“ pakelia iki 1 tonos krovinio, o „Tesla“ negali. Elektros energijos išnaudojam panašiai, kaip „Tesla“ – pas mus apie 190 Wh/km, „Tesla“ apytikriai panašiai. Kaina: „Tesla“ – 11 mln. (rublių, apie 113 tūkst. eurų), „Buchanka“ kainuos mažiau negu 3 mln. (rublių, apie 31 tūkst. eurų). Mes netgi norime, kad ji 2,9 mln. kainuotų“, – „Podjom“ cituojamas entuziastingai nusiteikęs Rusijos elektromobilių asociacijos pirmininkas.

Rusas taip pat žada, kad tokį naujos kartos Rusijos elektromobilį galima bus įkrauti ir įprastu krovikliu, ir stotelėse elektromobiliams.

Tiesa, kol kas pagamintas tik vienas prototipas, kurį žiniasklaidai ir pristatė jo gamintojai. Žadama, kad per artimiausius metus bus pagaminta 100 vienetų tokių elektromobilių, o vėliau turėtų būti pradėta ir serijinė jų gamyba. Rusijai susidūrus su Vakarų sankcijomis, detalių tiekimo problemų sulaukė ir šalies mašinų gamybos pramonė.

Pristatymo metu nebuvo detaliai paaiškinta, kokios ir kieno gamybos detalės naudojamos „rusiškame“ elektromobilyje, tik pažymėta, jog „80 proc. konstrukcijos yra vietos gamybos“.

Benzinu varomas 2023-ųjų gamybos UAZ-3909, kurio pagrindu ir kuriamas šis „už Teslą geresnis“ elektromobilis, šiuo metu automobilių salonuose Rusijoje kainuoja 1,5 mln. rublių (15 tūkst. eurų).

Rusų apžvalgininkai jau parodė, kaip atrodo toks savisriegiais varžtais surinktas automobilis „iš sovietinės praeities“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer