Prakalbo mirtino gaisro Šiaulių daugiabutyje liudininkė: 17-metė mergina verkė ir meldė padėti

Vakar Šiauliuose įvyko trijų gyvybių pareikalavusi tragiška nelaimė – Aido gatvėje esančio dvylikaaukščio namo devintame aukšte esančiame bute kilo gaisras. Nelaimės metu buvo rasti dvejų vyrų kūnai, o gelbėdamasi nuo gaisro iš 9 aukšto nukrito jauna vos 17 metų mergina, kurios gyvybė užgeso vakar dienos pavakarę. Įvykio liudininkė Milda naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad šis įvykis, kurį ji matė savomis akimis – tikra tragedija. „Siaubas, nelinkėčiau to net baisiausiam priešui. Tai, ką ji patyrė, ten buvo pragaras“, – sako Milda.

Nelaimės dieną Milda lankėsi pas draugę, kuri gyveno Aido gatvėje esančiame dvylikaaukščio namo aštuntame aukšte. Milda pasakoja, kad iš draugės buto jos dviese išėjusios apie 13 val. koridoriuje pajuto svilėsių kvapą, kuris paėjus kiek toliau nebebuvo jaučiamas:

„Automatiškai su drauge grįžome prie jos buto esančios kaimynės durų, nes būtent iš ten ir sklido svilėsių kvapas. Paskambinome į duris, jas atidarė senyvo amžiaus moteris. Netrukus iš jos buto pasipylė dūmai. Iškart paaiškėjo, kad dega virš kaimynės esantis butas ir pro atidarytą balkoną į jos namus sklinda dūmai.

Klausėme moters, kodėl ji dar bute, jei jame pilna dūmų, o ji pradėjo šaukti, kad gelbėtume mergaitę, nes ji tuoj pat iššoks. Nieko nelaukusi pribėgau prie balkono, pakėliau galvą ir pamačiau, kad virš manęs ant balkono turėklo sėdi jauna mergina. Jos visas šonas buvo aprūkęs nuo dūmų.“

Siaubinga akimirka

Milda pasakoja, kad iš buto buvo matyti sklindantys juodi dūmų kamuoliai, aiškiai girdėti sproginėjantys stiklai. Pasak liudininkės, jauna mergina vis šaukė, kad jai dega kojos, skrenda stiklai, kurie pjausto kūną. Tuomet Milda išgirdo merginos nevilties šauksmą – ji teigė, kad šoks iš 9 aukšto.

„Mergina buvo panikoje, verkė, tačiau stengiausi ją raminti. Sakiau, kad jeigu nušoks, ji iškaršt užsimuš, todėl dabar reikia šiek tiek pakentėti ir sulaukti gaisrinės. Raminau ją sakydama, kad neišeisiu tol, kol jos neišgelbės gaisrininkai, būsiu kartu.

Netrukus pasirodo ir gaisrinė, įvažiavo į kiemą ir sustojo po mumis. Sakiau jai, kad tuoj ji bus išgelbėta, tačiau ant to momento, kai gaisrininkai lipo iš mašinos, ji, tikriausiai nebegalėjo kentėti ir norėdama pasikabinti ant balkono turėklo rankomis, nuslydo ant žemės… Įsivaizduoju, kad per stresą jos rankos buvo suprakaitavusios ir ji paprasčiausiai neišsilaikė“, – pasakoja Milda.

Pasiteiravus Mildos, ar tuo metu teko kažką girdėti apie bute esančius asmenis, liudininkė sako, kad jos žiniai vienas vyras buvo rastas negyvas bute, o kitas prie laiptinės: „Negaliu daugiau nieko pasakyti, nes tame name negyvenau, nieko nepažinojau.“

Besigelbėdama iškritusi iš 9 aukšto mergina, Mildos žiniomis, buvo gyva, kvėpavo, tačiau jos gyvybė užgeso po kelių valandų ligoninėje.

„Kai ji nukrito, aš staigiai iš 8 aukšto nulėkiau į apačią ir pasakiau greitajai, kur ji guli. Priėjusi prie jos dar mačiau, kad ji kvėpavo. Tą sakė ir greitoji, kad ji tuomet dar buvo gyva. Tik vakare sužinojau, kad jos gyvybė užgeso. Visiška tragedija, niekaip negalėjau nuo jos atsitraukti, be galo širdį skauda. Jai ten buvo pragaras“, – jautriai dalinasi paskutinėmis gyvenimo akimirkomis šalia jaunos merginos buvusi liudininkė.

Įkalinti daugiabutyje

Tačiau Milda pabrėžia, kad tai ne vienintelis košmaras, nutikęs degančiame daugiabutyje. Pasak moters, įkalinti name buvo daugybė žmonių, kadangi vienintelis galimas evakuacijos būdas buvo liftas, mat visos laiptinės buvo užrakintos:

„Tame name yra padaryti ir gelbėjimosi liukai, tačiau kiek vyrai juos žiūrėjo, jų nebuvo galima pasiekti, atidaryti, nes buvo užstatyti. Supratome, kad į 9 aukštą lipti negalime, nes sklido juodi dūmai ir merginos nebūtume pasiekę.

Be to, supratome, kad nebegalime naudotis ir liftu, tačiau įsivaizduokite – visos laiptinės užrakintos, nėra galimybės kaip evakuotis. Laimei, viena moteris iš kažkur atsinešė laiptinės raktus ir žmonės galėjo išeiti. Draugės kaimynės bute likome keli – aš ir vyrai.

Jie dar buvo pradėję galvoti, kaip ją išgelbėti, nešė kopėčias, tačiau, kol jas atnešė, ji nukrito. Tačiau net ir esant tokiai situacijai, vargu, ar jos būtų padėjusios, nes padėti galėjo tik gaisrininkai ištiesdami batutą ar pasikėlę keltuvu.“

Milda pasakoja, kad būdama įvykio vietoje ji kalbėjo ir su kituose aukštuose buvusiais asmenimis. Jie taip pat visi patvirtino, kad evakuotis neturėjo kaip, nes visa laiptinė buvo užrakinta. Mildai kyla ir dar vienas ramybės neduodantis klausimas, kodėl visi gelbėjimosi liukai name yra užtvirtinti ir neprieinami.

„Septintame aukšte buvo likęs vienas liukas, pro jį kopėčiomis jaunimas nusileido vienu aukštu žemiau. Klausimas, kur žiūri gaisrinė sauga ir tie, kas prižiūri namą?“ – klausia liudininkė.

Tragiška nelaimė

Naujienų portalas tv3. lt primena, kad liepos 3 d. apie 13 val. 6 min. Šiauliuose, Aido g., dvylikaaukščio namo devintame aukšte esančiame bute kilo gaisras, kurį užgesinus rastas mirusio vyro (gim. 1979 m.) kūnas be išorinių smurto žymių.

Taip pat devinto aukšto laiptinės aikštelėje rastas apdegęs nenustatytos tapatybės mirusio vyro kūnas.

13 val. 55 min. į Šiaulių ligoninę iš Šiaulių, Aido g., pristatyta ir dėl įvairių kūno sužalojimų paguldyta mergina (gim. 2005 m.), kuri iššoko iš degančio buto per balkoną.

20 val. 45 min. mergina ligoninėje mirė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis aiškėja, kad bute, kuriame kilo gaisras, viskas galėjo prasidėti nuo nesaugaus rūkymo.

Svarstoma, kad pirmiausia ėmė degti fotelis. Kaimynai pasakoja, kad gaisro išvakarėse bute buvo neramu, girdėjosi žmonių balsai, galbūt buvo švenčiama.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer