Rusija: JAV pripumpavo ukrainiečius dopingu, todėl jie tapo „biomutantais“

Praėjus penkiems brutalaus Rusijos karo Ukrainoje mėnesiams Kremliaus atstovai visuomenei pateikė naują paaiškinimą, kodėl Rusijos kariuomenei niekaip nepavyksta nugalėti Ukrainos. Jų teigimu, kaltos amerikiečių „biolaboratorijos, kurios pavertė Ukrainos karius antžmogiais“.

Rusijos televizijos naujienų pranešimuose ir pokalbių laidose nerastume pranešimų apie kariauti atsisakančius rusus, apie tūkstantines netektis ir specialiai save žalojančius karius, kad tik galėtų pasitraukti iš fronto. Tačiau labai aktyviai vystoma mistinių JAV biologinių laboratorijų tema.

Šįkart oficialūs valdžios atstovai – Federacijos Tarybos pirmininko pavaduotojas Konstantinas Kosačiovas ir Rusijos Dūmos vicepirmininkė Irina Jarovaja – nusprendė paskelbti „sensacingą naujieną“ po tariamai atlikto tyrimo.

Jų teigimu, atlikus ukrainiečių karių kraujo tyrimus buvo aptikta visa eilė regionui nebūdingų ligų, „kas gali reikšti, jog su jais buvo atliekami slapti kariniai eksperimentai“.

Senos KGB tradicijos

Norint suvokti, ką reiškia tokie Rusijos valdžios pareiškimai, galima prisiminti rusų KGB veiklos metodų istoriją. Kaltinimai, kad JAV naudoja biologinius ginklus prieš sovietinius žmones siekia dar pokarinius 1949-uosius. Tuomet Sovietų Sąjungos naujienų agentūros išplatino pranešimą, kuriame išdėstytas kaltinimas JAV išbandžius maro bakterijas Kanados šiaurėje, dėl ko ten tariamai kilo epidemija.

1952-aisiais Kanadoje prasidėjus gyvulių snukio ir nagų ligos protrūkiui sovietuose vėlgi buvo kaltinamos JAV, Kanada ir Didžioji Britanija. JAV taip pat buvo apkaltintos eksperimentavusios su skėriais Saudo Arabijoje ir visuose Artimuosiuose Rytuose, o dėl to tariamai skėriai regione išnaikino pasėlius.

Bene įdomiausias kaltinimas nuskambėjo iš tuometinės Rytų Vokietijos Respublikos Kremliaus statytinių lūpų, kurie 1950-aisiais pareiškė, kad JAV iš lėktuvų ant bulvių laukų mėto kolorado vabalus. Ši istorija išsiplėtojo tiek, kad prisijungė ir tuometinės Varšuvos pakto narių Čekoslovakijos bei Lenkijos kolaborantai. Lenkų vaikai buvo vežami į Baltijos pajūrį, kur turėjo rinkti tariamus iš JAV lėktuvų išmėtytus kolorado vabalus.

Operacija „Infektion“

Bene labiausiai pasaulyje žinoma ir atskleista sovietų propagandos JAV šmeižimo istorija yra vadinama operacija „Infektion“. Jos tikslas buvo paskleisti informaciją, kad JAV kuria pavojingą biologinį ginklą Pakistane, todėl Indijoje gali kilti AIDS epidemija.

Pirmoji žinutė, anot vėliau į JAV pabėgusio KGB agento Iljos Dzerkvelovo, buvo išplatinta 1983-aisiais sovietų finansuojamame Indijos laikraštyje „Patriot“. Buvusio sovietų agento teigimu, KGB šį planą sukūrė dar 1962-aisiais, kuomet buvo kuriama visa dezinformacijos sistema ir tai tebuvo viena iš eilinių informacinės atakos krypčių, kuri ilgainiui išsivystė į pasaulinę sąmokslo teoriją.

Dar po kelerių metų KGB aktyvavo šią istoriją platesniu mastu, ir ilgainiui tai tapo tokia dažna naujiena, kad pasaulyje, ypač kairiesiems palankiose valstybėse, faktiškai neliko kampo, kuriame nebūtų girdėję apie „JAV laboratorijose sukurto AIDS viruso“. Vien sovietinėje žiniasklaidoje 1987 metais ši žinutė vienaip ar kitaip buvo iškalbėta 40 kartų. Prisidėjo šarlatanai mokslininkai ir gydytojai, apsišaukėliai ekspertai, kurių nuomonės buvo plačiai tiražuojamos.

1992-aisiais tuometinis Rusijos užsienio žvalgybos vadas Jevgenijus Primakovas pripažino, kad visą šią istoriją apie tariamai JAV sukurtą AIDS virusą nuo pradžių iki galo sukūrė KGB. Tą detaliai patvirtino ir iš Sovietų Sąjungos į Vakarus pasitraukę buvę KGB agentai.

 

Karo Ukrainoje metu tęsiama ta pati propagandos linija, kurią sukūrė dar sovietiniai kagėbistai: žeriami niekuo nepatvirtinti kaltinimai JAV. „JAV biolaboratorijos“ nėra kažkas naujo net ir naujosios Rusijos istorijoje: analogiški kaltinimai praėjusį dešimtmetį buvo žeriami Gruzijai. Sutapimas – tuo metu šalis itin aktyviai ruošėsi stojimui į ES bei NATO.

„Ir mes matome: tie žiaurumai ir žvėriškumai, kuriuos demonstruoja Ukrainos kariai, tie nusikaltimai, kuriuos jie vykdo prie taikius gyventojus, tie siaubingi nusikaltimai, kuriuos jie vykdo prieš karo belaisvius, patvirtinai, kad visa tai yra vieninga valdymo ir žiauriausios žudymo mašinos kūrimo sistema, kuri realizuojama valdant Jungtinėms Valstijoms… Ir tie dopingai, kuriuos jiems vis dar duoda tam, kad visiškai neutralizuotų paskutinius žmogiškos sąmonės pėdsakus ir paverstų juos į žiauriausius bei mirtiniausius monstrus, taip pat tai patvirtina“, – propagandos klišes kartojo I. Jarovaja.

Ji taip pat tvirtino, kad JAV karinėse laboratorijose „reikia ieškoti paukščių, kiaulių gripo, koronaviruso ir beždžionių raupų virusų“. Rusijos politikė aiškino, kad būtent JAV reguliuoja šių virusų plitimą.

Kitas šios propagandos tikslas gali būti siekis nužmoginti ukrainiečius ir priversti rusus galvoti, kad Rusijos kariuomenė Ukrainoje žudo ne civilius ar kaimyninės valstybės karius, su kuriais daugelį rusų sieja artimi ryšiai, o kažkokius mistinius biomutantus, iš kurių žmogiškumo negali tikėtis.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstų vasario 24-osios rytą įsiveržė į Ukrainą nepaskelbdama karo. Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus Ukrainoje pavadino „specialia operacija“, tariamai nukreipta į Ukrainos „demilitarizavimą“ ir „denacifikavimą“.

Okupantai apšaudė karinius ir civilinės infrastruktūros objektus, žuvo tūkstančiai žmonių, suniokoti ištisi miestai. Vien Mariupolyje, Donecko srityje, dėl karo veiksmų žuvo daugiau nei 20 tūkst., rašoma UNIAN.

Vakarų šalys nusprendė padėti Ukrainai kovoje su Rusijos Federacija. JAV perdavė raketų paleidimo sistemas „HIMARS MLRS“ Ukrainai, o vėliau paskelbė apie naujus šios ginkluotės pristatymus. Ukraina iš Vokietijos nusipirko 2900 prieštankinių ginklų „RGW 90 Matador“.

Vakarų valstybės taip pat nubaudė Rusijos Federaciją už įsiveržimą į Ukrainą naujomis sankcijomis. Liepą Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad sankcijos Rusijos Federacijai nebus atšauktos, jei taika bus pasirašyta jos nustatytomis sąlygomis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer