Tinginiams: kad nugara nustotų skaudėti, atlikite šiuos 6 paprastus pratimus!

Dėl sėslaus gyvenimo būdo daugumai iš mūsų, ypač tiems, kurie nuolat dirba prie kompiuterio, nugaros skausmai tapo įprasti. Ir tai taikoma bet kokio amžiaus žmonėms! Daug sėdime, mažai judame, nesąmoningai sulenkiame stuburą, įsitaisę į išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius.

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas nepalieka mums galimybės skirti daug laiko savo sveikatai. Iš pradžių stengiamės nekreipti dėmesio į pirmuosius problemų požymius. Nepaisant to, kai skausmai sustiprėja, nebegalite padėti priežasties. Visada geriau vengti sveikatos problemų juos įspėjus!

Pratimų rinkinys stuburui

Šiame straipsnyje mes paruošėme jums 6 paprastus, tačiau labai efektyvius pratimus stuburui ir nugarai, kuriems nereikia daug laiko ir specialaus fizinio pasiruošimo, tačiau gaunami labai geri rezultatai!

1. Jūrų žvaigždė

Pavargote po darbo? Galite ne tik atsipalaiduoti, bet ir padėti savo nugarą! Norėdami tai padaryti, tiesiog atsigulkite ant grindų, paskleiskite rankas ir kojas į šonus ir šiek tiek atsigulkite šioje padėtyje. Tada bus labai malonu atlikti sukimąsi: rankos ir pečiai pasukti viena kryptimi, klubai pasukti kita linkme. Tada mes grįžtame į pradinę padėtį ir tą patį darome kita kryptimi. Mes viską darome labai lėtai ir atsipalaidavę!

2. Melas akmuo

Ir vėl pratimas tinginiams! Norėdami tai padaryti, jums reikės kėdės. Atsigulkite ant grindų, geriausia ant šilto kilimo, ir numeskite kojas ant kėdės. Pratimai padeda atkurti tinkamą kraujotaką visame kūne, o nugara gali atsipalaiduoti po dienos darbo krūvio.

3. Lanksti gyvatė

Žmogaus jaunystę lemia jo stuburo judrumas. Šis pratimas pagrįstas gyvatės, gyvūno, kuris yra lankstus, elgesiu. Antikos laikais išminčiai stebėjo gamtą, o po to fizinėse pratybose taikydavo tam tikras pozicijas, pasiskolintas iš gyvūnų. „Lanksti gyvatė“ – jogos asana, tačiau nesijaudinkite, šis pratimas prieinamas kiekvienam Tiesiog atsigulkite ant pilvo, pailsinkite kojų pirštus ant grindų ir pakelkite kūną ant rankų kiek įmanoma aukščiau. Svarbiausia yra jausti raumenų įtampą, bet nepersistengti.

4. Embrionas

Vėl pajuskite save motinos pilve – atsigulkite į vaisiaus padėtį. Norėdami tai padaryti, atsigulkite ant nugaros, sulenkite kojas ir patraukite prie skrandžio, apvyniodami rankas aplink juos. Būkite tokioje padėtyje nuo 30 sekundžių iki minutės. Šį pratimą galite atlikti net žiūrėdami mėgstamą serialą! Tik reikia gulėti ant grindų. Jums tai taip pat patiks – 3 pratimai, norint įgyti formą

5. Stovėkite kampe

Pagrindinis šio pratimo tikslas – atpalaiduoti visus raumenis. Norint pasidaryti tokį „skaidrę“, jums reikės „fitball“, jei jo neturite, į pagalbą ateis sofos ar kėdės užpakalinė dalis.

6. Kojos pintos

Šis pratimas yra šiek tiek sunkesnis nei ankstesnieji, tačiau jis nereikalauja iš jūsų stipraus fizinio pasiruošimo ir yra prieinamas visiems. Atsigulkite ant nugaros, sulenkite vieną koją ir padėkite antrą jai po keliu. Suimdami dugną, lėtai patraukite link savęs, pakeldami aukščiau esančią koją. Šiek tiek pasilikite šioje pozicijoje, pažodžiui, pusę minutės. Darykite aštuonis rinkinius kiekvienai kojai.

Būtinai atlikite šiuos 6 paprastus pratimus ir pamiršite apie stuburo ir nugaros problemas, pavyzdžiui, košmarą. Svarbiausia – nebūk tingus!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer