Tūkstančiai lietuvių plūdo į Latviją dėl neeilinio vaizdo: iš daugiau nei 80 tonų ledo sukurta per 60 skulptūrų

Šiandien tūkstančiai lietuvių pramogavo Jelgavoje, Latvijoje. Čia jau 24-tą kartą surengtas ledo skulptūrų festivalis, kurį kasmet aplanko ir daug mūsų tautiečių. Šiemet festivalio tema – Senieji Dievai. Skulptūras iš ledo kūrė ir lietuviai. O kuris mūsiškių kūrinys laimėjo pagrindinį festivalio prizą, sužinosite pažiūrėję reportažą.

Latvis ledo skulptorius Karls Ile baigia skaptuoti ir tvarkyti vieną iš kelių foto skulptūrų. Tai Dzeusas, kuris pasivertė jaučiu ir pagrobė gražuolę Europą. Šią skulptūrą jie kūrė kartu su žmona Maije.

Tai ne konkursinis darbas, todėl ant jo galima prisėsti ir nusifotografuoti.

„Negalima liesti konkursinių darbų, skulptoriai bando juos daryti labai trapius, idealius. Ši skulptūra kiek kitokia, gali ateiti, atsisėsti, pajausti, kas yra ledas ir koks jausmas būti ant ledo skulptūros“, – sakė skulptorius.

Festivalis Jelgavoje vyks tik tris dienas, tad jau atidarymo dieną čia buvo galima sutikti nemažai lietuvių. Jie pasakoja, kurios skulptūros jiems labiausiai įsiminė.

 

„Nuostabu! Viena už kitą gražesnė, neįsivaizduoju, kaip galima sukurti tokius meno kūrinius.“

„Eglė žalčių karalienė. Ne, dar buvo ragana. Bet ten kur Lietuvos spalvos yra, ten dar gražiau atrodo.“

„Man labai patiko tie trys dievai  Perkūnas mūsų, toliau yra Dzeusas ir Toras.“

„Labai įdomu, labai tos mažosios skulptūrėlės, kur viduj įšaldytos.“

„Vėjas labai gražiai pavaizduotas ir Velnią matėm.“

Lietuviams atiteko pirmoji vieta

Žiūrovai kai kuriuose skulptūrose įžvelgia iš šių dienų aktualijas, štai pavyzdžiui ši lietuvio Dano Aleksos ir ukrainiečio kurta skulptūra vadinasi Juodas ir Baltas Dievas – jei čia vaizduoja amžiną kovą tarp gėrio ir blogio.

„Putino mes tikrai neįžvelgėm, bet įsivaizdavom, kad tas baltasis tai tikrai Zelenskis yra.“

Nevengė karo temos ir skulptoriai, tačiau ją interpretuodavo per mitologiją. Štai čia lietuvių darbas –„Nesibaigianti kova“.

 

„Mintis yra mitologinė, kai velnias praryja saulę ir ta saulė paskui yra išvaduojama. Šiuo atveju velnio veidas šiek tiek turi kažką priminti. Gretimos valstybės vadovą turėtų priminti šiek tiek“, –sakė skulptorius Vytautas Musteikis.

Būtent abiem broliams Musteikiams ir atiteko komisijos skirta pirmoji vieta didžiųjų skulptūrų kategorijoje. Komisiją ir žmones sužavėjo vienoje ledo skulptūroje įšaldyta kita – vieni čia įžvelgia saulę, kitiems tai saulėgrąža.

„Iš vidaus išdroži negatyvu ir uždarai. Kol nesušalęs uždarai ir tada viduje jis lieka“, – sakė skulptorius.

 

Antrą vietą mažųjų skulptūrų grupėje laimėjo štai ši Mindaugo Tanzegolskio skulptūra Dviveidis Dievas

Skulptoriai sako, kad oras nebuvo itin palankus darbui. Dieną netgi buvo pasirodžiusi saulė.

„Iš tikro buvo sunku dirbti, nes ledas darosi minkštas labai trapus. Droži, jis iš karto bėga, dingsta faktūros, tai šiek tiek koją pakišo“, – sakė skulptorius Marijus Petrauskas.

 

Daugiau nei 60 skulptūrų kūrė 32 menininkai iš 12 šalių. Jie sunaudojo per 80 tonų ledo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer