Mirė kaukolę demonstravęs rusų smogikas: pats buvo nušautas į pakaušį

Mirė mįslingomis aplinkybėmis pašautas rusų samdinys ir propagandininkas Igoris Manguševas, mirė Luhansko ligoninėje, rašoma „Zerkalo“, remiantis šaltiniais vietos žiniasklaidoje. Jo žmona tvirtina, kad su vyru susidorojo „savi“.

Skelbiama, kad I. Manguševas mirė apie 6 valandą ryto. Priežastis: pasekmės nuo šūvio į galvą.

I. Manguševas į Luhansko ligoninę su šautine galvos žaizda buvo pristatytas naktį iš vasario 3-iosios į 4-ąją. Gydytojai vertino jo būklę kaip „stabiliai sunkią su negatyviomis tendencijomis“.

Igoris „Beregas“ Manguševas – rusų samdinys ir propagandininkas. „The Insider“ teigimu, jis buvo samdinių grupuotės „Jenot“ lyderis, įkurtos nacionalistų judėjimo „Svetlaja Rus“ pagrindu. Ši organizacija Rusijoje užsiėmė „nelegalių migrantų“ persekiojimu ir buvo siejama su sukarinta patriotine grupuote „Rezerv“. „Jenot“ vykdė karines užduotis Ukrainos rytuose ir Sirijoje, o taip pat aneksuojant Krymą.

Rusijos žiniasklaidoje I. Manguševas buvo vadinamas vienas iš idėjos paversti raidę „Z“ Rusijos puolimo Ukrainoje simboliu.

2022 rugpjūtį I. Manguševas pasirodė renginyje viename iš Donecko barų rankoje laikydamas žmogaus kaukolę. Nuo scenos jis pareiškė, kad tai Ukrainos kario, nužudyto Mariupolyje, kaukolė ir pagrasino „sunaikinimu visiems, kas laiko save ukrainiečiais“.

Ukraina tuomet kreipėsi į Jungtines Tautas, potencialius karo nusikaltimus tiriančią komisiją, kad ši įvertintų I. Manguševo veiksmus.

Smogiko žmona tvirtina, kad jam buvo įvykdytas „linčo teismas“. Paviešintoje informacijoje teigiama, kad vyrui tariamai buvo šauta į pakaušį, o sužeidimo pobūdis rodo, kad jis buvo paklupdytas. Maža to, viskas vyko Rusijos pajėgų kontroliuojamoje teritorijoje.

Ukrainoje I. Manguševas kariavo nuo 2014-ųjų, apsišaukėliškoje Luhansko liaudies respublikoje vadovavo „liaudies milicijos“ daliniui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer