„TV pagalbos“ narė Monika Ostrenkova – apie alkoholio atsisakymą, vyro neištikimybę ir skyrybas: „Man buvo labai sunku atleisti“

Laidoje „Pasikalbėkim“ žurnalistė Renata Šakalytė kalbina „TV pagalbos“ gelbėtoją Moniką Ostrenkovą. Kardinaliai pasikeitusi po skyrybų su sužadėtiniu moteris šiandien tiesiog švyti pasitikėjimu savimi ir energija – kaip sako ji pati, nei viena draugystė nebūna veltui. „Jis turėjo ateiti į mano gyvenimą ir išeiti“, – neslepia ji.

Pokalbį Monika pradeda su džiugia naujiena – ji pradėjo užsiimti nauja veikla, kuri kartu padeda jai įveikti ir baimę.

„Galvojau, kad ši vasara bus nuobodesnė, liūdnesnė, bet ji gan aktyvi. Išbandžiau daugybę dalykų, kuriems jaučiau baimę. Labai bijau plaukti – tą moku, bet labai bijau gylio. Pradėjau mokytis kaituoti. Tik pradėjau, pati tikrai neatsistoju. Sudėtinga tai, kad reikia laukti vėjo, net be jo nelabai gali tai daryti. Baisoka, nes gylio baimė, bet turiu tam labai daug noro“, – šypteli ji.

Daug metų Monika dirbo ne tik „TV pagalboje“ gelbėtoja bet ir už kadro kitose laidose, yra laidų redaktorė.

„Kai pasiūlė grįžti į laidą, man nekilo jokių abejonių. Man labai patinka su žmonėmis bendrauti. Labai nemėgstu monotoniško darbo – mane traukia tai, kad čia nuolatos viskas keičiasi, tu nuolat su kažkuo bendrauji ir nežinai, kuo viskas baigsis. Bet kadangi viskas vyskat gyvai, visko gali nutikti. Aš važiuoju į tai ne kaip į darbą, o padėti žmogui tuo, kuo galiu“, – atvira Monika.

„Man labai svarbu, kai kažkas parašo laišką, išreiškia padėką. Atrodo, kad nereikia net algos, – juokiasi ji. – Tos pilnos džiaugsmo akys yra pats nuostabiausias dalykas. Grįžtamojo ryšio sulaukiu gana dažnai ir ypač tada pastebėjau, kad imu labai stipriai keistis. Dabar yra visai kitaip – kitaip žiūriu ir į darbą.“

Kardinalus pokytis

Moteris užsimena ir apie ją kardinaliai pakeitusį įvykį – skyrybas su sužadėtiniu, su kuriuo poroje prabuvo net trejus metus.

„Anksčiau aš nesupratau daug dalykų, kuriuos dabar suprantu. Atėjo branda. Viskas pasikeitė po skyrybų su sužadėtiniu. Esu tikrai labai laiminga, kad būtent šitas žmogus buvo mano gyvenime. Jis parodė, koks iš tiesų turi būti vyras ir kaip jis turi elgtis su moterimi.

Manęs jis gyvenime nėra pavadinęs „kvaile“ ar panašiai. Labai  mane gerbė. Kaip vyras jis tikrai labai rūpestingas ir mylintis. Viskas buvo gerai, bet kažkuriuo momentu mes tapome ne pora, o geriausi draugai. Čia viskas ir griuvo. O skyrybų priežastis – neištikimybė. Tikrai buvo skaudu, nukrito mano savivertė. Atrodė, kad su manimi viskas negerai“, – dalijasi laidos viešnia.

Moteris atvira – savo mylimuoju ji labai pasitikėjo ir niekada nemanė, kad jis galėtų būti neištikimas.

„Jis pats yra kaip angelas – niekas gyvenime net negalėtų įtarti, kad jis taip galėtų pasielgti. Aš net pati neturėjau įtarimų, kad jis taip galėtų pasielgti.  Pamenu, su mama ir sese leidome laiką, grįžtant namo mes diskutavome apie vyrus. Aš sakiau, kad Tomu pasitikiu 100 procentų. Tuo metu manyje kažkas privertė abejoti: ar tikrai? Aš jį sodinausi prie stalo gal 20 kartų per paskutinius metus, klausiau, kas negerai. Norėjau atvirumo. Tačiau jo atsakymas būdavo visada toks pats: „Skirtis nenoriu, aš tave myliu, man tik depresija“, – tikina ji.

Patikėjusi vyro žodžiais Monika kuriam laikui nurimo. „Su juo ruošiausi tuoktis ir tikrai nenorėjau skirtis dėl to, kad jam depresija. Bandžiau santykius palaikyti, bet ta „depresija“ niekur nedingo ir jaučiau, kad kažkas negerai. Šventes švęsdavome kartu, viskas atrodydavo gerai. Atsimenu – skaičiau knygą, o jis buvo užmigęs. Ant stalo gulėjo jo telefonas. Paėmiau jį ir patikrinau.“

Drebančiomis rankomis ir virpančia širdimi Monika sužadėtinio telefone rado tai, ko labiausiai bijojo – pokalbius, pikantiškas nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriuos jam siuntė kitos moterys.

„Užsidariusi naktį vonios kambaryje viską siunčiau draugei, kad turėčiau įrodymą, jei jis viską ištrintų. Visą naktį prasėdėjau. Man įsiminė vienas video, labai intymus ir gašlus.

Paryčiais kai jis atsikėlė, pradėjau klausinėti ar mane vieną myli. Jis su viskuo sutiko. Nors planavau nieko jam nesakyti ir toliau kaupti įrodymus, kažkas man nutiko. Grįžusi namo aš atkartojau tą vaizdo įrašą, kuris buvo siųstas jos. Jo akys lipo jam ant kaktos. Jis sakė: „ką čia darai“. Aš atkirtau: „nematei? Internete toks video visur“. Išėjau draugei skambinti, viską pasakiau jai. Jis išėjo vytis, nes viską suprato“, – pasakoja moteris.

Bandė išsisukti

Kaip teigia Monika, vyras jai pradėjo teisintis, kad sykį buvo neištikimas, nes Vokietijoje „nuėjo į viešnamį“. Paskui jis tikino, kad ta moteris, kuri siuntė nuotraukas ir gašlius vaizdo įrašus, yra „neadekvati“.

„Jis mane bandė įtikinti, kad ji jam pati siunčia tuos vaizdo įrašus, sako, kad myli. Pradėjau sakyti, kodėl jis jai tą patį atrašo. Jis man: „O tai ką man daryti? Jei aš jai neatrašau, ji man skandalą kelia“. Prasidėjo atsiprašymai, pažadai, prie manęs jai parašė žinutę, tarsi išsiskyrė su ja. Paskui kitą dieną jis išvažiavo į Vokietiją, o aš su ta mergina pradėjau kalbėti. Ji man pasakė, kad jie metus jau susitikinėja, per viešbučius eina“, – nieko neslepia ji.

Pašnekovė prisipažino, kad neištikimybę ji išgyveno labai sunkiai, o dėl to atrado ir naują sritį, kuria pradėjo aktyviai domėtis.

„Bandėme kalbėtis, taikytis, bet buvo nebeįmanoma. Man buvo labai sunku atleisti neištikimybę, juolab dėl to, kad tiek laiko jis man melavo, – atvirai šneka moteris. – Stipriai panirau į psichologiją, psichoterapiją. Norėjau geriau suprasti save, ar aš nesu kažko atsinešusi iš vaikystės. Aš su juo net nebandžiau taikytis. Bet jis tikrai dar jautė prisirišimą, nes jo daiktai pas mane gulėjo dar du su puse metų. Dabar mes gražiai bendraujame.“

Sulaukusi klausimo, kodėl net išsiskyrę jie bendrauja, moteris neslepia: „Buvo bendrų dalykų. Mūsų yra bendras butas, reikėjo sutartį persirašyti. Aš ant jo visiškai nepykstu, jis man labai daug padėjo netgi nieko neprašomas per karantiną. Gal ir jaučia kaltę.

Bet manau, kad man jei man reikėtų pagalbos, jis man ir šiandien ateitų padėti. Skausmo jis man suteikė daug. Skyrybos labai ilgas procesas ir didelė emocijų puokštė. Mano žiniomis, jis su ta mergina dar iki šiol kartu. Kad ir kaip bebūtų, aš dėl to džiaugiuosi, nes mums reikėjo dėti tašką jau seniau.“

Ištvėrė be alkoholio

Kaip sako pati Monika – 3 metai yra ilgas laiko tarpas ir išsiskyrimas tikrai buvo sunkus.

„Džiaugiuosi, kad aš jau 6 metus nevartoju alkoholio. Artėjant link 29-erių supratau, kad nenoriu alkoholio, man jo nereikia. Nusprendžiau, kad geriau tuos pinigus galėčiau išleisti sau. Noriu geriau keliom dienom su draugėmis išvažiuoti į Veneciją.

Esu ryžtinga. Pamenu, kad buvo Nauji metai ir aš pasakiau, kad daugiau visai negersiu. Niekas netikėjo, bet pažado savo laikausi iki šiol“, – šypsosi M. Ostrenkova.

Nuo pasiūlymų išgerti moteris slėpėsi ir apie savo „blaivybę“ niekam nesakė apie pusę metų. Norėjo užsitikrinti, kad jai nekiltų ranka vėl išgerti.

„Kaip nekeista, dažniausiai iš pašonės sulaukiu replikų, kad „prigėriau“ ir panašiai. Kiti net paklausia, ar tikrai negeriu, nes vakar atrodžiau „girčiausia“. Esu labai komunikabili ir jei man linksma, aš prisitikaikau. Žmonės nesupranta, kaip gali nereikėti alkoholio pasilinksminti ir gerai praleisti laiką. Man jo visiškai nereikia. Man labai patinka ta blaivi būsena – visada suprantu, ką kalbu, esu sąmoninga“, – teigia moteris.

Noras visai nevartoti alkoholio ir savas sprendimas jo visai atsisakyti itin padėjo Monikai susigrąžinti savo savivertę ir pasitikėjimą savimi. „Tai geriausias sprendimas mano gyvenime“, – neslepia laidos viešnia.

Vis dėlto sunkaus periodo išgyvenimui pašnekovė neturi recepto – visus skaudulius, rūpestį ir liūdesio emocijas tiesiog reikia išgyventi.

„Nieko nepadarysi – turbūt tiesiog turi išgyventi emocijų spektrą ir depresiją. Po truputį pradedi atsistatymo procesą. Tai labai sunku. Man labai padėjo psichoterapija ir psichologija. Nesikreipiau į specialistą, bet labai daug kalbėjau su savimi.

Supratau, kad jei būčiau likusi santykiuose, juose būčiau nelaiminga. Kiekvieni santykiai kažką atneša ir duoda. Supranti tai kaip pamokas. Esu labai dėkinga, kad buvau su tokiu vyru – ne tuo, kuris mane skriaudė ir keikė. Turbūt dabar dėl to sėdėčiau ir verkčiau, kokia aš auka buvau. Jis turėjo ateiti į mano gyvenimą ir išeiti“, – pasakoja ji.

„Tikiu, kad nei viena pažintis nebūna šiaip sau. Žmonės ateina į tavo gyvenimą ir tave kažko moko. Viskas turi taip vykti. Visi įvykiai turi savo priežastį. Turi patirti tam tikrus dalykus. Manau, kad vos išėjus iš santykių negalima iškart kurti naujų. Nes į naujus santykius atsineši visus savo „tarakonus“ ir tikrai jie subliūkš. Manau, kad moteriai po ilgų „išsivalyti“ reikia mažiausiai metų, o gal net ir daugiau. Tik tada žaizdos užgija“, – šypsosi viešnia.

Paklausta, ar jau kuria naujus santykius, Monika tik trumpai priduria: „Dar tik renku save ir niekur neskubu. Kandidatų yra, bet širdis dar neužimta.“

Visą interviu su Monika Ostrenkova žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 19 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.

 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer