Ūkininkams trūko kantrybė: protestuotojai dalina pieną nemokamai

Dėl smarkiai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų susidariusi padėtis pieno sektoriuje sukėlė ūkininkų pasipiktinimą. Telšiuose prie „Žemaitijos pieno“ gamyklos būrys žmonių susirinko į protestą: rankose laiko plakatus, dalija pieną. Protestuojantis Daivaras sako, kad protestas judės toliau, kita numatoma stotelė „Lidl“ parduotuvė.

„Esam Telšiuose, prie „Žemaitijos pieno“ gamyklos. Susirinkę žmonės: žemdirbiai, pieno gamintojai ir ne tik. Susirinkome į protesto akciją. Dalinsime pieną, kitas taškas bus prie „Lidl“, protestuosime ir dalinsime pieną“, – sako protestuotojas.

Nuo praėjusių metų pieno supirkimo kaina ėmė smarkiai mažėti dėl kritusių pieno produktų kainų užsienio rinkoje. Lietuva eksportuoja iki 70 proc. pieno produkcijos. Telšiuose protestuojantis vyras sako, kad minia susirinko protestuoti prieš ne tiek prieš žemas pieno supirkimo kainas.

„Protestuojame prieš labai žemas ir katastrofiškai nesąmoningas pieno supirkimo kainas, neadekvačias prekybos centruose kainas, visą tą bendrą politiką, prieš nepatvirtintą ir seniai užmirštą pieno įstatymą, kur ten jau penki metai atgal niekas nereaguoja į infliacijas, niekas nėra koreguojama“, – teigia jis.

Pasak Daivaro – derybos būtinos. Jis sako, kad protestu siekia atkreipti dėmesį ir sukviesti ne tik žemdirbius, bet ir prezidentą pasikalbėti.

„Protestas, kaip žinote, vyksta visoje Lietuvoje, netgi jau keletą dienų. Ko mes siekiame? Siekiame akimirką draugiškai atkreipti dėmesį ir kviesti gamyklos perdirbėjus sėsti prie derybos stalo ir kartu su ministerija, su prezidentu, su vyriausybe, su prekybininkais, su žemdirbiais – ir ieškoti geriausio sprendimo, nes mes negalim kentėti, kad ant mūsų pečių yra visa našta, visa infliacija. Kas tik atsitinka – iš mūsų kišenės koreguojama. Taip negali būti“, – sako Daivaras.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer