Zaporižios AE – didelis radiacijos arba gaisro pavojus

Zaporižios AE veikia, bet yra didelė rizika, kad bus pažeisti radiacijos ir gaisro pavojaus standartai, praneša „Energoatom“. Pažymima, kad nuo praėjusios savaitės Rusijos kariai periodiškai apšaudo elektrinę ir tai kelia rimtą pavojų saugiam elektrinės darbui.

14:30 | Kijeviečiai pamažu grąžina ginklus, išduotus sostinės gynybai karo pradžioje

Kijevo policija teigia, kad karo pradžioje miesto gyventojams apsisaugoti nuo priešo buvo išduota daugiau nei 6,5 tūkst. ginklų, jau grąžinta apie 1 tūkst., skelbia Kijevo nacionalinės policijos vyriausiojo direktorato vadovas Ivanas Vyhovskis interviu Interfax-Ukraine. Metropoliteno policijos viršininkas tikina, kad ginklai „buvo išduoti pagal registrą ir įrašyti į žurnalus“.

Jo teigimu, kovo mėnesį buvo VRM įsakymas patvirtinti ginklų gavimo tvarką, o visiems piliečiams, kuriems išduodami ginklai, buvo pasakyta, kad jie turi atvykti ir gauti atitinkamas pažymas.

Tuo pat metu Kijevo policijos štabo viršininkas pabrėžė, kad ginklus piliečiams išdavė ne tik nacionalinė policija. Sprendimas išduoti ginklus ukrainiečiams prasidėjus karui buvo teisingas, tai padėjo apsaugoti sostinę nuo priešo. 

„Iš viso Kijevo gyventojų gautų ginklų buvo grąžinta apie 1 tūkst. vienetų, likusieji registruoti. Dabar kyla klausimas dėl vieningo ginklų apyvartos registro sukūrimo, tam reikalingas teisinis sprendimas, tai leis atlikti ukrainiečių rankose turimų ginklų inventorizaciją. Ir čia buvę rusai, koloborantai matė, kas vyksta Kijeve, suprato, kad į juos bus šaudoma iš kiekvieno kampo ir iš kiekvieno lango, siekiant apsaugoti savo šeimas, gimtąją žemę. Ir net tie, kurie planavo sabotažinę veiklą, nutilo, nes niekas nenorėjo gauti kulkos… Kas bus toliau su ginklais – išsiaiškinsime, apyvartos reguliavimas ir vieno registro sukūrimas yra nepaprastai reikalingas“.

14:20 | Ukrainos saugumo tarnyba suėmė ir namo išsiuntė du rusų recidyvistus, norėjusius savanoriauti Kijeve

Ukrainos saugumo tarnyba sulaikė ir jėga iš Ukrainos išsiuntė du Rusijos nusikalstamus autoritetus, kurie bandė prisijungti prie savanorių batalionų Kijeve. Tai pranešė SBU spaudos tarnyba. Tarnyba neįvardija rusų. Nurodoma tik tai, kad vienas iš jų yra įtrauktas į sankcijų sąrašą kaip žmogus, susijęs su sunkiais nusikaltimais. Jam buvo uždrausta atvykti į Ukrainą.

Kitas sulaikytasis – rusas recidyvistas, ne kartą teistas laisvės atėmimo bausme, taip pat ir už nužudymą. Ukrainos teritorijoje jis taip pat buvo nelegaliai. 2022 m. balandžio mėn. tapo žinoma, kad Rusijos laisvės legionas, kurį sudaro Rusijos Federacijos piliečiai ir etniniai rusai, buvo sukurtas kaip Ukrainos svetimšalių legiono dalis.

Prezidentūros vadovo patarėjas Aleksejus Arestovičius sakė, kad į Ukrainą atvyko 250 žmonių, norinčių prisijungti prie Rusijos laisvės legiono. Vienas garsiausių legiono kovotojų buvo buvęs Rusijos „Gazprombank“ viceprezidentas Igoris Volobujevas.

13:45 | Zaporižios AE  didelis radiacijos arba gaisro pavojus

Zaporižios AE veikia, bet yra didelė rizika, kad bus pažeisti radiacijos ir gaisro pavojaus standartai, praneša „Energoatom“. Pažymima, kad nuo praėjusios savaitės Rusijos kariai periodiškai apšaudo elektrinę ir tai kelia rimtą pavojų saugiam elektrinės darbui. Visų pirma, dėl atakos viename iš ZNPP energijos blokų suveikė avarinė apsauga. Todėl vienas iš trijų veikiančių maitinimo blokų dabar neprisijungęs.

Apšaudymo metu taip pat smarkiai apgadinta azoto-deguonies stotis, kombinuotas pagalbinis pastatas, buitinių nuotekų siurblinė, taip pat 750 kV atviroji skirstykla (VRP-750).

„Rusai apšaudė gaisrinę, esančią už ZAE teritorijos ribų ir skirtą apsaugoti ją nuo gaisrų ir juos gesinti stotyje kilus avarinėms situacijoms. Vis dar išlieka vandenilio nutekėjimo ir radioaktyvaus purslų pavojus, o gaisro pavojus yra didelis”. Taip pat buvo apgadinti trys radiacijos stebėjimo jutikliai aplink Zaporižios AE saugyklą.

„ZAE vis dar yra užimta ir kontroliuojama Rusijos kariuomenės. Atsižvelgiant į tai, kad neįmanoma numatyti įsibrovėlių veiksmų, grėsmė elektrinės fiziniam saugumui išlieka”, – teigiama pranešime.

13:15 | Volodymyras Zelenskis atleido Ukrainos saugumo tarnybos vadovus trijuose regionuose

Prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido Ukrainos saugumo tarnybos vadovus trijuose regionuose ir paskyrė naują sostinės SBU vadovą, skelbia Ukrainos prezidento svetainė. 

Zelenskis pasirašė dekretą dėl Ternopilio srities SBU vadovo Jurijaus Boreyčuko, Kijevo ir regiono specialiosios tarnybos vyriausiojo direktorato vadovo Sergejaus Zajaco, taip pat SBU vadovo atleidimo Lvovo srityje. Šios srities vadovas Artemas Bondarenko buvo paskirtas naujuoju SBU vadovu Kijeve ir Kijevo regione.

Liepos 12 dieną prezidentas pakeitė Ukrainos saugumo tarnybos Karinės kontržvalgybos skyriaus vadovą. Liepos 17 dieną Zelenskis nušalino Ivaną Bakanovą iš SBU vadovo pareigų. Po žinios apie Ivano Bakanovo atleidimą iš Ukrainos saugumo tarnybos vadovo pareigų prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido savo pavaduotoją Volodymyrą Horbenką ir pakeitė kelis regioninių SBU departamentų pirmininkus.

12:55| Rusai apšaudo Charkivą, taiko į autobusų stoteles

Rusų raketa smogė Charkivo Saltovkos mikrorajonui, 5 žmonės buvo sužeisti, 2 būklė sunki, 1 žmogui suteikta pagalba vietoje. Tai paskelbė Charkivo merijos atstovai.

„Saltovskojės rajono bombardavimas. Du sužeisti. Vėl prie viešojo transporto stotelės.” Taip pat pranešė, kad tame pačiame Saltovskoye rajone buvo apšaudytas devynių aukštų pastatas, raketa nukrito ant stogo, apie aukas nežinoma. Taip pat dega garažų kooperatyvas.

Vėliau Charkivo meras pranešė, kad buvo ir trečias raketu antskrydis – dėl apšaudymo buvo suniokoti automobiliai, išdaužyti namų langai, apgadinta vaikų žaidimų aikštelė. Pirminiais duomenimis, aukų nebuvo. Charkivo mero teigimu, sužeistųjų skaičius išaugo iki penkių. 

12:05| Kijevo meras ragina ruoštis šaltai žiemai

Kijevo meras Vitalijus Klyčko ragina Kijevo gyventojus ruoštis, kad šią žiemą namuose bus šalta, galimi dujų ir elektros tiekimo sutrikimai.

„Nenoriu visų nuraminti ir sakyti, kad viskas bus gerai. Gyvename atšiaurioje realybėje ir turime vertinti skirtingus scenarijus. Už dujas atsakinga valdžia, patikino, kad gyventojams dujų bus ir jos nepabrangs. Tai yra lūkestis. Tačiau neatmetame teroro aktų, išpuolių prieš degalines galimybės. Mes taip pat svarstome šį scenarijų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer