Ukraina: Putinui vasario 24-ąją bus pasiųsta aiški žinia

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pažymėjo, kad Rusijos prezidentui tragiškų plataus masto puolimo Ukrainoje metinių proga Vakarų šalys pasiųs „labai aiškų signalą“.

Atsakydamas į klausimą dėl Ukrainos palaikymo akcijos metinių vasario 24-ąją proga D. Kuleba vietos televizijai pareiškė: „JT, Kyjive, daugelyje pasaulio sostinių bus įvairių įvykių, kurie pasiųs labai aiškų signalą prezidentui Putinui. Tai yra tu, Putinai, žaidi sekinimo žaidimą ir galvoji, kad laikas yra tavo pusėje, tačiau čia tu stipriai klysti. Todėl, kad Ukrainos (palaikymo) vienybė su kiekviena diena tik auga, o šiame kare tu neišvengiamai pralaimėsi“.

Klausiamas, ar vienas iš tokių signalų gali būti JAV prezidento Joe Bideno vizitas į Lenkiją, įvyksiantis vasario 20-22 dienomis, ukrainiečių ministras pažymėjo: „Be jokios abejonės, tai taip pat dalis veiksmų šių tragiškų metinių proga ir vienas iš to signalo Putinui dalių, apie kurį skelbiama. Todėl labai svarbu, kad būtent J. Bidenas bus būtent Europoje. Tuo labiau, Lenkijoje – šalyje, kuri vaidina itin svarbų vaidmenį užtikrinant antrąjį ginkluotės frontą Ukrainai. Tai yra mums būtinos ginkluotės siuntimą“.

Jis taip pat pažymėjo, kad kalbama šiuo atveju ne tik apie šiuos veiksmus, tačiau anonsuojami ir svarbūs įvykiai. „Tai bus išties globalaus masto įvykiai. Įvykiai. Jie vyks labai skirtinguose miestuose. Tačiau svarbiausia – tai bendras efektas. Tai yra, vieningas signalas“ – pareiškė jis.

D. Kuleba buvo užtikrintas, kad Ukrainos tema bus pagrindinė J. Bideno ir Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos susitikimo metu.

Maža to, jis anonsavo naujų sankcijų Rusijai paskelbimą būtent artėjant karo metinėms. Tiesa, kalbant apie galimą Rusijos pašalinimą iš Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos vietos D. Kuleba pažymėjo, kad „tai nebus greitas kelias“, nes kalbama apie iš esmės globalios institucijos perkrovimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer