Ukrainos sėkmė: galingai smogė rusų sandėliui prie Rusijos sienos

Liepos 4-osios naktį Snižnės mieste, okupuotoje Donecko srities dalyje, nugriaudėjo galingi sprogimai, praneša „Kanal 24“. Ukrainos ginkluotosios pajėgos patvirtino, kad sprogimai įvyko dėl Ukrainos karių veiksmų, smogta rusų sandėliui.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sausumos pajėgos pranešė apie ukrainiečių sėkmę Snižnės mieste. Naktį įvykus sprogimams nukentėjo rusų šaudmenų sandėliai.

Kariškiai taip pat pasidalijo vaizdo įrašu. Jame pateiktas ir trumpas komentaras. Kariai patvirtino, kad okupuotoje gyvenvietėje sprogo būtent rusų kariuomenės amunicija.

Vaizdo įraše matyti, kad detonacija labai galinga, liepsnos siekia kelių metrų aukštį, kyla juodų dūmų stulpai.

Ukrainiečių žiniasklaidoje ši ataka įvardijama kaip „didžiulė Ukrainos kariuomenės sėkmė“. Šis miestas yra apie 18 km nuo Rusijos sienos, apie 80 km nuo Donecko.

Snižnės mieste gyvena apie 40 tūkst. gyventojų. Čia buvo anglies kasyklos, pramonės kompleksas, chemijos inžinerijos gamykla.

Peržengta svarbi riba: ukrainiečiai skelbia nukautų rusų skaičių

Ukrainos pajėgos jau sunaikino daugiau nei 36 tūkst. rusų karių, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo UNIAN.

Skelbiama, kad nuo vasario 24 d. Rusijos pajėgos jau neteko apie 36 200 karių. Vien per paskutinę parą buvo sunaikinta 230 okupantų. Kaip rašo minėta naujienų agentūra, tai reiškia, kad buvo peržengta psichologiškai svarbi riba ‒ 36 tūkst. žuvusių rusų.

Rusija taip pat jau neteko šios technikos:

  • šarvuotos kovos mašinos ‒ 3754 (+10 per paskutinę parą) vnt.;
  • artilerijos sistemos – 804 (+3 per paskutinę parą) vnt.;
  • oro gynybos sistemos ‒ 105 vnt.;
  • lėktuvai – 217 vnt.;
  • sraigtasparniai – 187 vnt.;
  • bepiločiai – 658 (+4 per paskutinę parą) vnt.;
  • sparnuotosios raketos – 144 vnt.
  • laivai ‒ 15 vnt.;
  • automobiliai ir autocisternos ‒ 2 629 (+11 per paskutinę parą) vnt.;
  • kita technika.

„Didžiausius nuostolius priešas patyrė Slavjansko ir Donecko kryptimis. Duomenys tikslinami“, – pabrėžė generalinis štabas.

Ukrainos žvalgyba lūžį kare žada dar rugpjūtį

Ukrainoje dar kitą mėnesį laukia tam tikri įvykiai, žymėsiantys lūžio tašką kare su Rusija, sako Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas, rašo UNIAN. Anot jo, dauguma aktyvių karo veiksmų baigsis dar iki šių metų pabaigos.

Tokią prognozę K. Budanovas pateikė interviu „RBK-Ukraina“.

„Sakykime, metų pabaigoje aktyvių karo veiksmų gerokai sumažės. Bet tai nebus pabaiga, reikia teisingai suprasti, ką sakau“, – aiškino K. Budanovas.

Ukrainos žvalgybos vadovas pabrėžė, kad karo pabaigą Ukraina laikys rusų „išėjimu už sienų nuo 1991 metų“. Anot jo, jokie kiti scenarijai nėra svarstomi.

„Tai bus visos Rusijos nuotykių pabaiga“, – pažymėjo jis.

K. Budanovo nuomone, karas gali baigtis kitais metais.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer