Ukraina sudavė galingą smūgį: sunaikinta viena didžiausių rusų karinių bazių

Ukraina skelbia, kad šalies ginkluotosios pajėgos sugebėjo sunaikinti vieną didžiausių rusų karinių bazių. Be to, Jungtinės Karalystės (JK) žvalgyba svarsto, kad Rusijai gali nepavykti pasiekti užsibrėžtų tikslų, siekiant įtraukti dar daugiau asmenų į karinę tarnybą.

Svarbiausi įvykiai Ukrainoje:

13:27 | Rusai neteko beveik 47 tūkst. savo karių

Apie 46 tūkst. 750 rusų karių žuvo kare Ukrainoje, rašo „The Guardian“, remdamasi šalies užsienio reikalų ministro pranešimu „Twitter“ paskyroje.

Priduriama, kad nuo karinės invazijos pradžios rusų pajėgos taip pat prarado 3 tūkst. 171 karines transporto priemones ir kuro talpyklas, taip pat 234 lėktuvus, 1 tūkst. 942 tankus.

Šiuo metu Kremlius neįvardija, kiek tiksliai karių jau žuvo arba buvo suniokota karinės įrangos invazijos metu. Tuo metu Ukrianos pranešimai negali būti nepriklausomai patikrinti.

12:44 | Sumų regioną apšaudė 122 kartus

Ukrainos policijos atstovai užfiksavo 122 rusų kariuomenės suduotus karinius smūgius Sumų regionui, rašo „Ukrinform“.

Teigiama, kad okupantai atakas įvykdė šeštadienį, o jų metu žuvo mažiausiai 2 žmonės.

Po suduotų smūgiu buvo subombarduoti privatūs namai, ūkiniai pastatai, mokyklas, parduotuvę ir vaikų darželį.

12:25 | JK gynybos ministerija: vargu, ar Rusijai pavyks padidinti karių skaičių

Rusijos kariuomenė prarado dešimtis tūkstančių savo karių, todėl nėra aišku, kokiu būdu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į kariuomenę sugebės įtraukti dar daugiau kariškių, rašo „SkyNews“, remdamasi Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerijos pranešimu.

Dar visai neseniai Rusija pasirašė dekertą, kuriuo patvirtino, kad bus didinamos ginkluotosios šalies pajėgos – į karinę tarnybą siekiama įtraukti beveik 140 tūkst. asmenų.

 

Tačiau iki šiol nėra žinoma, kaip šiuos iškeltus tikslus Rusijai pavyks pasiekti. JK atstovai svarsto, kad galbūt bus siekiama į karinę tarnybą įtraukti daugiau savanorių arba tiesiog išplėsti šauktinių sąrašą.

„Vargu, ar šis dekretas galės padaryti progresą, siekiant padidinti Rusijos karines pajėgas Ukrainos teritorijoje, kadangi Rusija prarado dešimtis tūkstančių karių, o naujų karinės tarnybos sutarčių pasirašoma itin mažai, be to, šauktiniai techniškai neprivalo kariauti už Rusijos teritorijos ribų“, – teigiama pranešime.

12:10 | Sunaikinta viena didžiausių rusų karinių bazių

Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas patvirtino apie naktį nugriaudėjusius sprogimus mieste.

Nors iš pradžių nebuvo žinoma, kur tiksliai galėjo būti suduoti smūgiai, vėliau paaiškėjo, kad Ukrainos kariuomenė sunaikino vieną didžiausių rusų karinių bazių, esanti „Avtotsvetlit“ gamyklos teritorijoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer