Ukraina susigrąžino dar 107 karius: tarp jų – „Azovstal“ gynėjai, yra sunkiai sužeistų

Ukraina ir Rusija dar kartą apsikeitė karo belaisviais. Ukraina susigrąžino 107 gynėjus.

„Šiandien dar kartą apsikeitėme kaliniais“, – savo „Telegram“ kanale praneša Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas.

Anot jo, Ukraina išlaisvino 107 karius. 101 iš jų yra eilinis, šeši yra karininkai.

Tai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, karinių jūrų pajėgų, Valstybės sienos tarnybos, Nacionalinės gvardijos ir kitų tarnybų kariai.

74 iš minėtų 107 yra Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“ gynėjai.

„Iš mūšių parsivežėme daug sužeistųjų. Pavyko apkeisti sunkiai sužeistus ir gulinčius sužeistuosius iš Mariupolio „Azovstal“, vaikinus su rankų ir kojų šautinėmis žaizdomis, šautinėmis žaizdomis įvairiose kūno vietose.

Yra žmonių su amputuotomis galūnėmis ir nudegimais, nejaučiančių veido, su infekuotomis žaizdomis. Taip pat yra sužeistas karys dėl sprogimo Olenivkos kolonijoje“, – rašo A. Jermakas.

Anot jo, daugybė Ukrainos gynėjų buvo sužeisti kovo mėnesį.

„Valstybė padarys viską, kas būtina, kad padėtų kiekvienam iš jų“, – teigia jis.

Rusų propagandinė agentūra „RIA Novosti“ taip pat praneša apie apsikeitimą karo belaisviais. Į Rusiją grąžinti 107 rusai.

Liepos mėnesį Ukrainos rytuose esančioje rusų kontroliuojamoje Olenivkoje buvo nužudytos dešimtys Ukrainos karo belaisvių. Buvo smogta kalėjimui, o Rusija ir Ukraina dėl atakos apkaltino viena kitą.

Ukraina tuomet teigė, kad rusų kariai smūgiu kalėjimui galėjo siekti nuslėpti lėšų nusisavinimą, o smūgio galėjo nesuderinti su vadovybe.

Kalėjime buvo laikomi Ukrainos Mariupolio gynėjai. Maždaug 2,5 tūkst. ukrainiečių karių pateko į nelaisvę gegužę, po įnirtingų kovų dėl Mariupolio uostamiesčio, kur kelis mėnesius slėpėsi milžiniškoje metalurgijos gamykloje „Azovstal“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer