Ukraina talžo rusų kariuomenę: atkovota daugiau kaip 30 gyvenviečių

Ukrainos kariuomenė ir toliau vykdo sėkmingą kontrpuolimą pietinėje šalies dalyje. Pranešama, kad suduoti smūgiai Rusijos kariuomenei suteikia vilčių, visgi neatmetama, kad ir toliau laukia sudėtinga kova.

Svarbiausi įvykiai Ukrainoje:

09:50 | Ukrainiečiai pasitinka šalies gynėjus

Ukrainiečiai, vykdydami kontrpuolimą, pasiekia karinių laimėjimų prieš okupantus ir atkovoja savo šalies teritoriją.

Paviešintame vaizdo įraše matyti, kaip Oleksandrivkos, esančios Chersono regione, gyventojai pasitinka Ukrainos karius, jiems perduoda arbūzus.

 

09:26 | Ukrainos kariai sugiedojo himną

Paviešintas vaizdo įrašas, kaip ukrainiečių kariai, esantys karo fronte, vieningai atlieka Ukrainos himną.

09:03 | Donecko srityje rusai pražudė 2 žmones

Rusijos kariuomenė Donecko srityje penktadienį pražudė 2 žmonės, dar 5 sužeidė.

Šią žinią pranešė Donecko regiono administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko, teigdamas, kad civiliai buvo pražudyti ir sužeisti Bahmute bei Jahidnėje.

08:39 | V. Zelenskis: vyksta įnirtingi mūšiai

Rusija penktadienį pranešė siunčianti karių pastiprinimą į Ukrainos rytinę Charkivo sritį, kur ukrainiečių pajėgos, vykdydamos plataus masto kontrpuolimą, jau atkovojo iš rusų dešimtis gyvenviečių.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vakariniame kreipimesi sakė, kad Ukrainos kariai iš Rusijos pajėgų jau atkovojo 30 vietovių.

„Pamažu perimame naujų gyvenviečių kontrolę. Visur grąžiname Ukrainos vėliavą ir apsaugą mūsų piliečiams“, – sakė jis, ragindamas ukrainiečius pranešti apie bet kokius okupacinių pajėgų padarytus nusikaltimus.

Vykdydami tyrimą dėl galimo karo nusikaltimo, Ukrainos pareigūnai viename Charkivo srities kaime, neseniai atkovotame iš Rusijos pajėgų, ekshumavo du kūnus.

Penktadienį Rusijos valstybinė žiniasklaida paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip Charkivo srityje asfaltuotais keliais ir lauko keliukais rieda karinės transporto priemonės su negrabiai užrašyta raide „Z“, tapusia Rusijos pajėgų invazijos į Ukrainą simboliu.

Maskvos primestos administracijos pareigūnas Vitalijus Hančevas televizijos reportaže sakė, kad šalia Balaklijos miesto, kurį ketvirtadienį paskelbė atkovojusios ukrainiečių pajėgos, vyksta „įnirtingi mūšiai“.

„Mes nekontroliuojame Balaklijos. Bandoma išstumti Ukrainos pajėgas, tačiau vyksta įnirtingi mūšiai, o mūsų kariai įstrigę prieigose“, – sakė jis.

„Dabar ten atgabenti Rusijos rezervai, mūsų kariai duoda atkirtį“, – pridūrė V. Hančevas.

Šį maždaug 27 tūkst. gyventojų turintį miestą Rusijos pajėgos, invaziją į Ukrainą pradėjusios vasario 24 dieną, užėmė kovo pradžioje.

08:09 | JAV atstovė: Ukraina demonstruoja „padrąsinančius ženklus“

JAV gynybos departamento atstovas teigė, kad Ukrainos kontrpuolimas pietinėje šalies dalyje rodo „padrąsinančius ženklus“, rašo  „Ukrinform“.

„Mes stebime vykdomo kontrpuolimo progresą <…> Manau, mes išvydome padrąsinančius ženklus per paskutinę parą ar dvi dienas“, – kalbėjo JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoja politikai Sasha Baker.

Jos teigimu, Ukrainos pajėgos „kūrybingai“ integravo JAV ir kitų šalių karinius pajėgumus į savo operacijas.

Visgi JAV atstovė taip pat pastebėjo, kad Rusijos kariuomenė yra didelis priešas, todėl nusimato ilga kova.

Pažymima, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo vasario 24 iki rugsėjo 9 d. nukovė apie 51 900 Rusijos karių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer