Pirmieji rusų panikos garsai: „Ukrainoje – nauji ginklai, naujai paruošti kariai! Kuo mes juos naikinsime?“

Rusijos deputatas Aleksejus Žuravliovas Rusijos valstybinės televizijos eteryje atkreipė rusų dėmesį, kad NATO padeda rengti Ukrainos karius naudotis jų ginklais bei teikia šaliai moderniausią ginkluotę. O to, ką šiuo metu turi ir kare naudoja Rusija, gali paprasčiausiai neužtekti.

Rusijos Dūmos parlamentaras, gynybos komiteto vicepirmininkas Aleksejus Žuravliovas Kremliaus kontroliuojamo kanalo „Rossija 1“ laidoje tvirtino, kad Rusijai kare Ukrainoje nepakaks turimų pajėgumų. Jo teigimu, dėl to gali tekti imtis branduolinių ginklų.

„[Vakarai] surinko visas savo ginklų atsargas, viską [į Ukrainą] išsiuntė. Bet ką jie daro? Žinote, kad šiuo metu Lenkijos kariniuose centruose [ukrainiečių kariai] apmokomi pagal NATO taisykles ir mokomi naudotis moderniausiais NATO ginklais? Tai kas, manote, [Ukrainoje] bus dislokuota?“ – piktinosi A. Žuravliovas.

Jis piktinosi, kad Rusijos Federacija dar nemobilizavo savo ekonomikos karui.

„Mes dabar vis naikiname tai, kas ten yra, mes patys tuoj patirsime problemų, o ten staiga – nauji ginklai, naujai paruošti kariai. Kuo mes juos naikinsime? Žinote, kad iki šiol ekonomika nėra mobilizuota karui! Niekas nedaroma! Todėl, kad mes vykdome „specialią karinę operaciją“. Kadangi tai ne karas, vokai neatverti. Tai ką mums daryti? Niekas neaišku.

Galvojate, mes kaip gaminome „Iskander‘us“ po kelis vienetus per mėnesį, mums to užteks? Aišku, kad ne, kai [į Ukrainą] atvyks naujausia NATO technika. Mes vykdome „specialią karinę operaciją“, bet aš asmeniškai manau, kad čia karas, kaip visi mato. Kaip visi žino, tai karas ne prieš Ukrainą, visi puikiai žino, kad tai karas prieš Vakarus“, – televizijos eteryje rėkė A. Žuravliovas.

Kartu jis sureagavo į Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo žodžius, kad Vakarai neturėtų taikstytis su Rusijos Federacijos primetamomis sąlygomis.

„Ir Scholzas pareiškė, kad negalima priimti Rusijos Federacijos diktuojamų sąlygų. Kas tu toks, niekše? O mes galime priimti jūsų sąlygas? Pasvajok! Jeigu jūs negalite priimti mūsų sąlygų, mes jus priversime. Scholzas turėtų tai žinoti.

Vyručiai, jei jūs prispausite mus panaudoti branduolinius ginklus, mums nelis kitos išeities. Stipriai abejoju, kad, kai tie ginklai jums smogs, niekšai, JAV ryšis pulti Rusijos Federaciją. Nė nekrustels. Ir puikiai supras, kad gerai, Europa tegul tvarkosi pati. Štai, kaip bus“, – tikino A. Žuravliovas.

Rusijos pajėgų nuostoliai

Rusija invaziją į Ukrainą pradėjo vasario 24-ąją. Ir nors panašu, kad Rusijos Federacija planavo greitą ataką, per kurią būtų nuvertusi centrinę Ukrainos valdžią, karas be didesnių Rusijos pergalių tęsiasi jau tris mėnesius.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 29 600 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 206 lėktuvus, 170 sraigtasparnių, 1315 tankų, 3235 šarvuočius, 617 artilerijos pabūklų, 201 raketų sistemą, 13 laivų, 2225 mašinas, 76 kuro cisternas, 502 bepiločius orlaivius, 93 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas bei 43 specialiosios įrangos vienetus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer