Ukrainiečiai lygina savo ir rusų netektis: rusų žūsta „dešimt kartų daugiau“

Nepaisant to, kad Rytų Ukrainos mieste Severodonecke ir jo apylinkėse vyksta aršūs mūšiai, vietos valdžia teigia, kad Ukrainos kariuomenės netektys yra „dešimt kartų“ mažesnės nei rusų.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

12:11 | Ukrainos VRM ministras:  „nėra pavojaus“, kad Rusijos pajėgos dabar veržtųsi į Kyjivą

Ukrainos vidaus reikalų ministras ketvirtadienį patikino, kad šiuo metu Rusijos pajėgų veržimosi į Kyjivą pavojaus nėra, bet sostinė ir toliau bus saugoma, praėjus daugiau nei 100 dienų nuo invazijos pradžios.

„Šiandien Kyjivo atakos pavojaus nėra“, – sakė vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis.

„Prie Baltarusijos sienos nėra sutelkta karių, bet suprantame, kad rytoj galimi bet kokie scenarijai“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP, vilkėdamas juodą karišką megztinį su Ukrainos vėliava ant dešinės rankovės.

„Todėl vyksta rimti mokymai – ruošiama gynybos linija, rengiami kariai, kurie liks“ Kyjive ir aplink miestą, nurodė ministras.

Jis taip pat perspėjo, kad Rusijos smūgiai galimi bet kuriuo metu.

„Bet kuri vieta Ukrainoje gali tapti raketų taikiniu, įskaitant Kyjivą“, – sakė jis.

Pasak ministrų, jų taikiniais gali tapti ir „vyriausybės kvartalas“ ir sostinės „istorinis centras“.

11:41 | Haidajus: rusų Donbase žūsta dešimt kartų daugiau

Rusijos pajėgos patiria didesnių nuostolių už ukrainiečių, sako Luhansko administracijos vadovas. Santykį jis prilygino „vienas prie dešimt“. 

„Apie netektis aš negaliu kalbėti. Čia tik karinė vadovybė gali komentuoti tokius dalykus. Tačiau galiu pasakyti, kad kiek palaikau ryšį su vyrukais, kiek su jais bendrauju – faktiškai kasdien, ir iš ryto ir vakarais gaunu informaciją, – tai, jeigu lyginsime netektis mūsų pusėje ir netektis Rusijos pusėje, tai čia išvis net nėra ką lyginti. Nežinau, (santykis) vienas prie dešimties“, – UNIAN cituojamas Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

Nuo karo pradžios Ukrainos karinės pajėgos skelbia nukovusios apie 32 000 Rusijos karių.

11:29 | Ukraina smogė Rusijos pajėgų pozicijoms Chersono srityje

Ukraina penktadienį pranešė smogusi Rusijos kariuomenės pozicijoms pietinėje Chersono srityje, kur Kyjivo pajėgos stengiasi susigrąžinti teritorijas, užimtas Maskvos karinės invazijos pradžioje.

„Mūsų aviacija surengė virtinę smūgių priešo bazėms, technikos ir karių telkimo vietoms, taip pat lauko sandėliams prie penkių gyvenviečių Chersono srityje“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Chersono sritis, esanti šiauriau 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio, tapo vienu pirmųjų Ukrainos regionų, užimtų Maskvos pajėgų nuo invazijos pradžios vasario 24-ąją.

10:56 | Rusijos nuostoliai

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 31 900 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 212 lėktuvų, 178 sraigtasparnius, 1409 tankus, 3450 šarvuočių, 712 artilerijos pabūklų, 222 raketų sistemas, 13 laivų, 2438 mašinas, 76 kuro cisternas, 572 bepiločius orlaivius, 97 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas bei 54 specialiosios įrangos vienetus.

10:25 | „Jie krenta kaip musės“ – Ukrainos valdžia paskelbė, kad rusai patraukia savo silpniausius būrius

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad rusai išvedė iš Severodonecko likusius buriatų karius, nes jie patyrė didelių nuostolių.

„Jie krenta kaip musės. Rašistai (žodžių „rusai“ ir „fašistai“ kombinacija – red. past.) išvedė iš Severodonecko likusius buriatus, nes jie neatlaiko muštynių su ukrainiečių gynėjais.

Severodonecke tęsiasi įnirtingos kovos. Buriatai atsitraukė, nes yra žymiai silpnesni už mūsų gynėjus“, – „Facebook“ rašė S. Haidajus.

09:29 | Severodoneckas – ne paskutinis „šizofreniškas rusų planas“: ekspertas įvardijo, kokių miestų laukia panašus likimas

Ukrainos karo ekspertas Oleksandras Kovalenka teigia, kad Rusijos Federacijos šturmuojamas Rytų Ukrainos miestas Severodoneckas bus ne paskutinis didelio masto mūšis per šį karą.

Jis įvardijo, kad Rusijos karinės pajėgos bando veržtis Slovjansko ir Bachmuto kryptimis, kurios jiems labai svarbios.

„Žinoma, Severodoneckas nėra paskutinis jų šizofreniškuose planuose, nes tada jiems reikia Lysyčansko, kurį dabar tvirtai laiko mūsų gynėjai“, – Ukrainos televizijai „24 Kanal“ sakė O. Kovalenka.

Pasak eksperto, jei Rusijos pajėgoms pavyks užimti Severodonecką, jie tuoj ims pulti ir Lysyčanską, skelbia UNIAN.

„Tačiau Severodonecke jiems ne viskas klostosi sklandžiai, visų pirma dėl to, kad mūšiai dėl šio miesto atskleidė Rusijos kariuomenės profesionalumo stoką. Kalbame apie tai, kad miesto sąlygomis neįmanoma vykdyti karinių operacijų“, – pažymėjo O. Kovalenka.

09:01 | Suomija planuoja pastatyti barjerus pasienyje su Rusija, kad padidintų pasirengimą hibridinėms grėsmėms

Sienos tarp valstybių ilgis apie 1300 kilometrų, nemaža jos dalis apaugusi mišku ir pažymėta tik ženklais.

08:27 | Ukraina priklausoma beveik vien nuo Vakarų tiekiamų ginklų

Ukrainos karinės žvalgybos vadovo pavaduotojas pareiškė, kad Ukraina pralaimi prieš Rusiją fronto linijose ir dabar yra priklausoma beveik vien tik nuo Vakarų tiekiamos ginkluotės, kad pajėgų atlaikyti Rusijos puolimą.

„Dabar tai artilerijos karas“, – sakė Ukrainos karinės žvalgybos vadovo pavaduotojas Vadymas Skybyckis. 

 
www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer