Ukrainiečiai žaibiškai stumiasi Chersono srityje: nuo vakar atkovojo 12 gyvenviečių, gyventojai karius pasitinka su ašaromis

Ukrainos generolas Valerijus Zalužnas pranešė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo spalio 1 dienos jau išlaisvino daugiau nei 40 gyvenviečių Chersono srityje, o vien nuo vakar jų išlaisvinta 12.

Nuo spalio 1-osios Ukrainos gynėjai į okupantų užimtų teritorijų gilumą praveržė beveik 36,5 km, skelbia UNIAN.

„Už kiekvieno priešo vadinamojo „geros valios gesto“ slypi milžiniškos mūsų kariuomenės pastangos. Kaip priešas traukėsi iš Kyjivo ir Charkivo srities, paliko Gyvatės salą, tikėtinas pasitraukimas iš Chersono yra mūsų aktyvių veiksmų rezultatas“, – sakė V. Zalužnas.

Ukrainos žiniasklaida skelbia vaizdo įrašus iš atkovotų gyvenviečių. Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip deokupuotų gyvenviečių gyventojai karius sutinka ašarotais veidais, išskėstomis rankomis, bėga juos apkabinti.

Anot generolo, tiesiogiai Chersono kryptimi Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino logistikos maršrutus ir paramos sistemą, pažeidė priešo vadovavimo ir valdymo sistemą ir nepaliko priešui kito pasirinkimo, kaip tik atsitraukti.

„Dabar negalime nei patvirtinti, nei paneigti informacijos apie vadinamąjį Rusijos okupacinės kariuomenės išvedimą iš Chersono. Mes ir toliau vykdome puolimo operaciją pagal savo planą“, – pabrėžė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer