Paaiškino Medvedevo siautėjimą: jo niekas rimtai nevertina, iš tiesų jis – mažas ir silpnas

Buvęs ilgametis Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas savo karingais pareiškimais bando įsitvirtinti naujoje Rusijos realybėje, mano analitikai. Būdamas niekam nebereikalingu politiku jis stengiasi savo pareiškimais atkreipti į save dėmesį, nors pats yra „mažytis ir silpnas“.

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios D. Medvedevas tapo bene aršiausių pasisakymų Kremliuje autoriumi. Būtent jam patikėtas gąsdintojo „apokalipsės raitelių pasirodymu“ ar branduoliniu susinaikinimu vaidmuo. Lapkričio 4-ąją jis eilinį sykį išplatino religinių metaforų ir palyginimų kupiną tekstą, kuriame, be kitų dalykų, yra kalbama apie „sakralinę rusų galią“ ar „galimybę visus pasiųsti į ugnies nebūtį“.

Tokiais savo pareiškimais D. Medvedevas kalbasi ne tik su liaudimi, kurią bandoma suburti, tačiau ir su kitais valdžios elito atstovais, BBC tvirtino politologas Dmitrijus Oreškinas.

„Šis žmogus, kuris kažkada tvirtino, kad „laisvė yra geriau už ne laisvę“ ir, siekdamas išsaugoti savo statusą, sutiko užleisti prezidento postą, dabar bando paaiškinti naujiesiems jėgos struktūrų atstovams savo naudą tai sistemai, kurią kuria taip vadinama „karo partija“, – aiškino jis. – Paprasčiausiai todėl, kad bijo likti vienas, be palaikymo, be valdžios. Jam svarbu bet kokia kaina išsilaikyti krūvoje, nes pats jis yra mažas ir silpnas“.

D. Oreškino manymu, pagrindiniai karo šalininkai, tokie kaip Ramzanas Kadyrovas ir Jevgenijus Prigožinas, „Medvedevo savu nelaiko“. „Kuo Medvedevas garsiau darkosi, tuo didesnį gailestį kelia“, – reziumavo ekspertas.

D. Medvedevas daugelį metų užėmė dešiniosios V. Putino rankos – premjero – postą. 2020-ųjų sausį, po „priverstinio“ pensinio amžiaus pakėlimo kilusio nepasitenkinimo šalyje buvo netikėtai pakeista dabartiniu premjeru Michailu Mišustinu. Pats D. Medvedevas perėjo į specialiai jam sukurtas Rusijos Saugumo tarybos vicepirmininko pareigas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer