Kaliningrado kerštas Lietuvai: nukabino atminimo lentą, skirtą čia gyvenusiam Vydūnui

Kaliningrado srityje birželio 27 d. popietę buvo nukabinta memorialinė lenta, skirta lietuvių rašytojo ir filosofo Vydūno garbei. Tilžės (Sovetsko) mieste bareljefas Vydūnui buvo nuimtas nuo namo, kuriame Vydūnas gyveno 1933–1944 m.

Tai buvo padaryta Tilžės miesto apygardos administracijos vadovo Jevgenijaus Makarovo iniciatyva po to, kai Maskva apkaltino Lietuvą dėl prekių, kurioms Europos Sąjunga po Rusijos invazijos į Ukrainą įvedė sankcijas, tranzito draudimo. Tas pats J. Makarovas paskelbė, kad šioje vietoje lietuviui skirtą lentą pakeis rusų „husarų poetui“ Denisui Davydovui skirtas bareljefas.

„Laikome tai rimčiausiu teisės į laisvą tranzitą į Kaliningrado sritį ir iš jos pažeidimu“, – praėjusią savaitę sankcionuotų prekių tranzito geležinkeliu apribojimais socialiniame tinkle „Telegram“ piktinosi Kaliningrado gubernatorius Antonas Alichanovas.

Tuo tarpu Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ES sankcijų ribojimus pavadino „faktiškai karo paskelbimu“.

Prieš pusantros savaitės įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą ir padarė tai remdamasi EK išaiškinimu. Maskva sako, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pagrasino atsaku.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer