Ukrainoje žuvo dar 2 rusų vadai

Ukrainoje buvo likviduoti dar du rusų vadai, praneša UNIAN. Tai yra rusų motorizuotųjų šaulių kuopos vadas, vyresnysis leitenantas Ondaras Ardžanas ir liepsnosvaidžių būrio vadas leitenantas Kyrylo Olenychas.

Informaciją apie vadų žūtį patvirtino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karininkas Anatolijus Stefanas.

„Kyrylo Olenychas žengė „geros valios žingsnį“ – oficialiai denacifikavosi ir demilitarizavosi… Ondaras Ardžanas žengė „geros valios žingsnį“ – oficialiai denacifikuotas ir demilitarizuotas“, – cituojamas A. Stefanas.

Rusijos kariuomenė dar vasario 24-ąją įsiveržė į Ukrainą, o pradėtą plataus masto karą pavadino „specialiąja operacija“. Rusija sako, kad „specialiąja operacija“ siekia „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ Ukrainą. Vis dėlto rusų pajėgos taikosi į civilinius objektus, žudo žmones, griauna miestus ir vykdo karo nusikaltimus.

Rusija dar praėjusią savaitę pranešė apie „operatyvinę pauzę“ kare Ukrainoje, teigdama, kad „specialiojoje operacijoje“ dalyvavusioms pajėgoms buvo suteikta galimybė pailsėti ir atgauti pajėgumus.

Nors Rusija paskelbė apie tariamą pauzę, panašu, kad jokia pauzė neprasidėjo. Rusija toliau atakuoja Ukrainą. Vien ketvirtadienį buvo apšaudyti keli miestai, vienas iš didžiausių ketvirtadienio smūgių buvo suduotas vidurio Ukrainoje esančiai Vinyciai.

Ten kelios rusų raketos smogė miesto centrui, žuvo virš 20 žmonių, tarp jų yra keli vaikai. Dešimčių žmonių vis dar ieškoma, daugybė sužeista.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija jau neteko 37 870 karių. Rusai taip pat neteko 1667 tankų, 3852 šarvuočių, 219 lėktuvų, 188 sraigtasparnių, 681 bepiločio, 109 oro gynybos sistemų, 15 laivų ir kitos technikos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer