Pamatęs rusų išpuolio Vinicoje padarinius Ukrainos karys pravirko: „Ten vaikas iš viso dalimis…“

Rusai raketomis smogė centrinės Ukrainos miestui Vinyciai ir pražudė ten dešimtis žmonių, tarp jų ir vaikus. O sužeidė kone šimtą. Netrukus išvysite ir nužudytos mergaitės su mama paskutines akimirkas prieš tai, kaip jas pražudė Putino raketos. Kremliaus karo vadai terorizuoja Ukrainos miestus, nes Ukrainiečių kariuomenė amerikiečių sistemomis HIMARS sėkmingai sprogdina okupantų sandėlius ir vadavietes.

Tad Kremlius imasi žiauriausių karo nusikaltimų. Zelenskis Hagoje susirnkusius pasaulio lyderius ragina steigti Rusijai specialų tribunolą. Tuo metu Turkijoje rusams su ukrainiečiams, rodos, pavyko sutarti dėl ukrainietiškų grūdų išplukdymo iš Juodosios Jūros uostų.

Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Siaubingi sprogimai ryte sudrebina Vinycią. Tai Ukrainos centrinė dalis. Rusų raketos atskriejo tuo metu, kai gatvės buvo pilnos žmonių.

Štai taip, prieš raketų smūgį ką tik jūsų matytą vežimėlį stūmė maža mergaitė su mama. Tai buvo paskutinės vaiko gyvenimo akimirkos. Mama sunkiai sužeista, jai nuplėšta koja.

„Ką tik vėjas nupūtė neštuvus. Ten vaikas iš viso dalimis…“, – verkė karys.

„Šakės, tiesiog šakės! Prieš dvi minutes. „Karininkų namai“ greta „Jubiliejinio“, – šaukiama kitame vaizdo įraše.

„Karininkų namai“ Vinycioje – tai koncertų salė, kurioje iki karo lankydavosi ir rusų atlikėjai. „Jubiliejinis“ – pastatas su nakvynės namais ir parduotuvėmis.

Raketos pataikė ir į diagnostikos kliniką ir manoma pražudė visus joje buvusius žmones.

Anot pareigūnų į Vinycią skriejo aštuonios rusų raketos „Kalibr“. Dalį jų spėjo numušti ukrainiečių oro gynybos sistema. Žuvo mažiausiai dvi dešimtys žmonių, tarp žuvusiųjų keli vaikai. Sužeistųjų kone šimtas.

Miesto centre apgriauti daugybė pastatų, liepsnoja gaisrai, gatvėse apgadinti kone pusšimtis automobilių.

Toliau – vaizdai iš Mykolajivo. Penktą valandą ryto rusų raketos atskrieja tiesiai į mokyklą. Ir ne tik – rusų raketos ryte Mykolajive pataikė ir į verslo pastatą. Štai čia matyti, kad kliuvo ir netoliese esančiam prekybos centrui. Esama pranešimų, kad į Mykolajivą atskriejo rusų raketos S-300.

Rusų karo vadai žudikiško terorizmo Ukrainoje pastarosiomis dienomis griebiasi vis dažniau. Neabejotinai viena iš priežasčių – nesugebėjimas pasiekti ryškesnių pergalių ir taiklūs Ukrainiečių smūgiai rusų vadavietėms ir sandėliams. Čia ir vėl į orą įspūdingai lekia rusų amunicija Naujojoje Kachovkoje. Rusai, neabejotinai ir vėl skelbs, kad sproginėja kokia nors salietra. Bet šie vaizdai į salietrą visiškai nepanašūs. Anot Ukrainos kariuomenės – tai kadrai iš rusų sandėlio Naujojoje Kachovkoje. Žinoma prieš tai, kaip jam smogė Vakarietiškos raketos.

Panašų pragarą ukrainiečiai giriasi rusams užkūrę ir Horlivkoje. Oficialiajam Kremliui belieka skųstis Vakarų pagalba Ukrainai.

„Tai ir yra hibridinis karas“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Kremliui liežuvis apsiverčia chamiškai kaltinti Vakarus karu prieš Rusiją, kai pati yra ne tik agresorė, bet ir Ukrainoje vykdo karo nusikaltimus. Rusai raketas į Vinycią ir kitus miestus paleido kaip tik tuo metu, kai Hagoje Vakarų šalių atstovai susirinko į konferenciją apie karo nusikaltimus Ukrainoje.

„Sudaužė gyvenamuosius namus. Medicinos centrą, kuriame kilo gaisras. Degė automobiliai, tramvajai. Tai tikras Rusijos teroro aktas. To negalėjo padaryti žmonės. Tą padarė gyvuliai“, – teigė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Zelenskis ragina įsteigti specialų tribunolą Rusijos nusikaltimams Ukrainoje tirti.

„Tokiais laikais teisė negali likti nuošaly. Teisė negali komfortiškai sėdėti Hagoje ar kur kitur. Nes ji turi ginti ir saugoti principus, kurie yra esminiai žmonijai“, – tikino Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroras Karimas Khanas.

Karo Ukrainoje įkaitais Rusija pavertė ir visą pasaulį, kurį šantažuoja ir maisto krize. Štai tokiomis sąlygomis dabar privestas derlių nuimti ukrainietis Oleksandras, netoli Bachmuto, kur rusai bando pralaužti ukrainiečių gynybą: „Jei būtų baisu, būčiau namie. Kažkur rūsyje. Jūs juk dirbate? Ir aš dirbu.“

Stambule po Ukrainos, Rusijos, Turkijos ir JT atstovų derybų sužibo viltis, kad 20 mln. tonų grūdų dėl Rusijos užstrigusių Ukrainos uostuose pasieks pasaulio rinkas.

„Pavyko susitarti daugeliu techninių klausimų. Ir dėl bendro koordinavimo centro įkūrimo. Ir bendrų kontrolės priemonių uostuose. Kad būtų užtikrintas laivų su grūdais ir kitais produktais saugumas“, – teigė Turkijos gynybos ministras Hulusi Akar.

„Jei pavyks panaikinti Rusijos grėsmę laivybai Juodojoje jūroje – pasaulio maisto krizės neliks. Ukrainos delegacija man pranešė, kad progresas yra“, – tikino V. Zelenskis.

Galutinai pasirašyti susitarimą dėl Ukrainos grūdų eksporto Maskvos ir Kyjivo atstovai Stambule turi kitą savaitę.

Tuo metu už Atlanto – Ukrainiečius kare prieš Rusiją remiančioje Amerikoje – Niujorko gyventojų baimę sukėlė neeilinė miesto gelbėjimo tarnybų socialinė reklama.

„Taigi įvyko branduolinis smūgis. Neklauskite kaip ir kodėl. Tik žinokite, kad didžioji bomba smogė. Taigi, ką daryti?“

Poros minučių trukmės vaizdo įrašas Niujorkiečiams aiškina, ką daryti branduolinio smūgio metu – jis atsirado būtent tada, kai tvyro didžiausia įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono per paskutinius kelis dešimtmečius, o rusai nuolat grąsina atominiu karu. Tad dalis miestiečių sunerimo:

„Manau visada svarbu informuoti žmones apie gresiantį pavojų.“

„Galvoju, kad tam yra priežastis. Pirmiausia tai prevencinė priemonė. Taip – aš išsigandęs. Iš tiesų išsigandęs. Dažnai apie tai mąstau.“

„Manau ši žinutė kelia nerimą.“

Niujorko valdžiai dėl kilusio šaršalo teko teisintis, kad jokio branduolinio smūgio pavojaus nėra. Bet esą reikia būti pasiruošus.

„Šiuo metu miestui nekyla jokios grėsmės apie kurią žinotume. Bet visuomet turime būti pasiruošę“, – tikino Niujorko meras Ericas Adamsas.

Visą TV3 Žinių reportažą žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer