Niujorko mados savaitėje – jauniausias translytis modelis: Noellai tik 10 metų

Jei Lietuvoje LGBT asmenys vis dar kovoja už savo teises, už Atlanto – Jungtinėse Valstijose – pasikeisti lytį gali net pilnametystės nesulaukę vaikai. Bent taip rodo vienos dešimtmetės pavyzdys – nors gimė berniuku, dabar ji yra jauniausias translytis modelis kada nors žengęs podiumu Niujorko mados savaitėje.

Jos belyčiai tėvai aiškina, kad dešimtmetė apie tai, kad gimė ne tos lyties esą prakalbo būdama vos 2,5 metukų.

Niujorko mados savaitės podiumu žengia dešimtmetė Noella McMaher.

Iš pirmo žvilgsnio ši geltonkasė atrodo kaip tūkstančiai kitų mergaičių. Tačiau ji jau linksniuojama kaip taisyklių laužytoja, mat Noella – jauniausia translytė, kada nors žengusi šio mados šou podiumu.

Noella gimė berniuku, tačiau kai jai buvo vos ketveri, tėvai ėmė ir jos lytį gimimo liudijime pakeitė į mergaitės. Mums tokie mažametės pokyčiai gali ir galvoje netilpti. Tačiau net pilnametystės nesulaukusi mergaitė tikina taip nusprendusi pati.

„Transeksualūs vaikai niekuo nesiskiria nuo kitų. Mes tiesiog gimėme netinkamame kūne. Ir mes radome sprendimą – pasikeitėme lytį“, – sako dešimtmetė translytė Noella McMaher.

Jos tėvai aiškina esą Noella apie tai, kad gimė netinkamos lyties, pradėjo kalbėti būdama vos dviejų metukų su puse.

Beje, mergaitė auga su savo biologine motina Dee McMaher ir patėviu translyčiu Ray McMaher. Tiek Dee, tiek Ray gimė moterimis, tačiau dabar savęs nepriskiria nė vienai lyčiai, nors Ray ir pasikeitė lytį iš moteriškos į vyrišką. Tiesa, biologinis Noellos tėvas taip pat neprieštaravo, kad gimimo liudijime jos lytis būtų kitokia – vis tik esą dar nesusigyvena su mintimi, kad Noella sulaukus 16 metų planuoja atlikti lyties keitimo operaciją.

Apžvalgininkai žiniasklaidoje prognozuoja, kad mergaitė dėl sprendimo pasikeisti lytį uždirbs milijonus Jungtinių Valstijų dolerių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer