Teisininkė Rasa sulaukia išskirtinio dėmesio gatvėje ir internete: visko pasiekė pati

Jauna ir ambicinga. Šalta ir pasitikinti savimi. Tvirta lyg uola, bet tuo pačiu moteriška ir maloni pašnekovė. Bylas ji skaldo lyg malkas, o į kiekvieną klausimą atsakymą turi aiškų ir tvirtą.

Teisininkė Rasa Vaičekauskytė tiek socialiniuose tinkluose, tiek gatvėje akį traukia dėl pasitikėjimo savimi, moteriškumo ir tvirtumo. Kas užgrūdino Rasą ir kada jauna moteris suprato, kad jos pašaukimas – teisininkės darbas?

Neturi autoritetų

R. Vaičekauskytė sako, kad dirbdama teisininke kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, todėl jai ypač svarbu turėti vertybinį „stuburą“ ir mėgautis ne tik darbo rezultatais, bet ir pačiu procesu.

Aš esu konkreti, man gyvenime be galo svarbus aiškumas, strategijos, plano turėjimas. Esu pakankamai šaltas, retai emocijas rodantis žmogus.

Nei vaikystėje, nei dabar neturiu autoritetų. Žaviuosi kai kuriomis žmonių savybėmis, atsirenku, kas man įdomu ir kas įkvepia, tačiau nenoriu į nieką lygiuotis. Aš noriu būti savo pačios geriausia versija ir to man pakanka“, – įsitikinusi pašnekovė.

Save atrado vaikystėje

Jau būdama 8-oje klasėje Rasa žinojo, ko nori iš gyvenimo ir dabar šypteli paklausta, kuriuo metu suprato, kad nori rinktis teisę:

„Kartais man atrodo, kad aš visada tai žinojau, man net būdavo keista, kaip bendraamžiai ar po to teisės studijų metu kursiokai, grupiokai vis dar nežinojo, ką jie nori veikti, kuo būti, ką kurti.

Dar mokykloje turėjau aiškų tikslą – įstoti į teisę, universitete pasiimti bakalauro ir magistro studijose viską, kad niekada netektų gailėtis, jog galėjau ir daugiau. Taip pat po truputį sukūriau savo svajonių gyvenimą ir jau sėkmingai daugiau kaip 10 metų dirbu su teisminėmis bylomis.

Teisės pasaulyje pripažinimą pelniau sunkiu ir nuosekliu darbu, ir kol žmonės mane mylės jame, patikės į mano rankas savo gyvenimą, kai jis yra „pastatytas ant kortos“ teisme, aš būsiu laiminga.“

Būti moterimi – privalumas

Įprasta galvoti, kad teismų pasaulis yra ta sritis, kurioje daugiausiai dirba vyrai. Vis tik Rasa įsitikinusi, kad būti moterimi šioje srityje – privalumas.

„Būti moterimi, atstovauti bylose, teismuose, ikiteisminio tyrimo institucijose yra privalumas. Juk mes, moterys, galime ir patį akmenį prakalbinti, savaip pakreipti procesus, gebame nuosekliai siekti savo tikslo.

Tai, kad šią profesiją visuomenė laiko pakankamai vyriška, nereiškia, kad negali būti moteriškai žavi joje.

Mano darbe niekas manęs nekritikuoja, o jeigu kritikuoja man už akių, manęs tai tikrai po tiek metų darbo viešoje erdvėje niekas jau nestebina“, – sako teisininkė.

Dėmesys išvaizdai

Iš daugelio kitų moterų Rasa išsiskiria ir savo stiliumi – kasdien socialiniame tinkle, darbo metu, ją galima išvysti pasipuošus garsiausių dizainerių drabužiais ir aksesuarais.

Pašnekovės teigimu, žmogaus išorė itin daug pasako apie asmenybę:

„Žmogaus išorė itin svarbu, tačiau man svarbu ne prekės ženklas, ne sumokėta suma, o kaip aš jaučiuosi su vienu ar kitu drabužiu, rankine ar avalyne. Tai gali būti ir labai brangus pirkinys ir gana pigus, svarbiausia, kokią emociją jis man kelia.“

Pailsi sporto salėje

Įtemptas darbas, bylos, pasiruošimas teisminiams procesams – ar įmanoma atsiriboti nuo darbo ir bent trumpam jį pamiršti?

„Man geriausias poilsis yra sportas. Stengiuosi nueiti į sporto salę bent 3 kartus per savaitę, su asmenine trenere užtenka valandos, kad galėčiau save „išnulinti“, negalvoti apie darbus.

Kadangi esu itin užimtas žmogus, prioritetą laisvalaikiu teikiu kokybiškam laikui su vyru, šeima, draugais. Uždarius kontoros duris, stengiuosi atsiriboti nuo įvykių bylose,“ – teigia teisininkė R. Vaičekauskytė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer