Ukrainos maldos išklausytos: JAV jai tieks ilgai prašytus ginklus – CNN

Skubiai paprašius Ukrainos pareigūnams, JAV ruošiasi siųsti pažangias ilgo nuotolio raketų sistemas į Ukrainą, CNN pranešė keli pareigūnai.

JAV prezidento Joe Bideno administracija linkusi siųsti sistemas kaip dalį didesnio karinės ir saugumo pagalbos paketo Ukrainai, apie kurį ketinama paskelbti kitą savaitę.

Aukšti Ukrainos pareigūnai, įskaitant prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir užsienio reikalų ministrą Dmitrijus Kulebą, pastarosiomis savaitėmis prašė JAV ir jų sąjungininkų pateikti kelių paleidimo raketų sistemą arba MLRS.

JAV sukurtos ginklų sistemos gali paleisti raketų užtvarą šimtus kilometrų – daug toliau nei bet kuri Ukraina jau turima sistema – ir tai, anot ukrainiečių, gali pakeisti karą prieš Rusiją.

Kuleba: Ukrainai itin reikalingos salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai „smarkiai“ reikalingos salvinės raketų ugnies sistemos, galinčios suteikti atsvarą Rusijos pajėgų smogiamajai galiai.

Kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose ministras Dmytro Kuleba ragino Kyjivo sąjungininkes Vakaruose perduoti Ukrainai sunkiosios ginkluotės.

Jis sakė atvykęs į Davosą tokiu metu, kai Ukrainos kovos veiksmų zonoje susiklosčiusi „labai sunki padėtis“, tęsiantis įnirtingoms kautynėms rytiniame Donbaso regione.

„Mūšis dėl Donbaso labai panašus į Antrojo pasaulinio karo mūšius“, – D. Kuleba sakė žurnalistams po susitikimų su virtinės šalių vyriausybių pareigūnais ir verslo lyderiais.

„Kai kurie miestai ir gyvenvietės nebeegzistuoja, – kalbėjo jis. – Jie buvo paversti griuvėsiais Rusijos artilerijos ugnies, Rusijos salvinės raketų ugnies sistemų. Tai niokojama.“

Rusija smarkiai pranoksta Ukrainos pajėgas pagal virtinę sunkiosios ginkluotės sistemų, bet didžiausias atotrūkis – tarp abiejų šalių turimų ilgo nuotolio salvinės raketų ugnies sistemų, pridūrė D. Kuleba.

Vašingtonas ir Europos šalys jau pasiuntė Ukrainai milijardų dolerių vertės ginklų, kad padėtų Kyjivo vyriausybei atremti geriau ginkluotų Rusijos pajėgų įsiveržimą.

Tačiau D. Kuleba sakė, kad salvinės raketų ugnies sistemos „iš tikrųjų yra ginklas, kurio mums smarkiai reikia“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer