Vilnietė paskaičiavo, kiek kainuos vaikus suruošti į mokyklą: „Sėdžiu ir verkiu“

„Nauji mokslo metai – rimtas iššūkis mūsų šeimai. Šiemet turiu paruošti du pradinukus į mokyklą ir žinote, man plaukai piestu stojasi, kai matau, kiek viskas kainuoja“, – rašo Ernesta iš Vilniaus.

Į mokyklą šiemet išleisiu trečioką sūnų ir pirmokę dukrą – jau mačiau, kiek viskas kainuoja, kai ką pradėjau pirkti, tačiau man baisu, koks brangus yra mokinio krepšelis!

Aišku, gal ir mano kaltė, kad laukiau rugpjūčio vidurio, gal reikėjo viską supirkti po truputį per visą vasarą, nes dabar turiu pakloti šimtus eurų.

Kuprinių kaina – nuo 40 eurų ir abiem reikia skirtingų. Pirmokei dar brangesnė, nes reikia ergonomiškos, kad atitiktų visokius standartus.

Sportinė apranga, avalynė – 30 arba 40 eurų, kanceliarinės prekės – dar 50 eurų, nes reikia visko nuo pieštuko iki penalo.

O kur dar mokyklinė uniforma, kurią jau netrukus reikės pirkti? Ir visko dvigubai!

Vieną vaiką suruošti į mokyklą kainuoja mažiausiai 100-150 ir čia dar labai kukliai! Gerai žinau, kad yra šeimų, kurios išleidžia ir daugiau – net eiti toli nereikia.

Štai, sūnaus klasioko tėvai pasakojo, kad vien už kuprinę paklojo apie 120 eurų. Nežinau, kuo ji stebuklinga, bet, vadinasi, tokios kainos rinkoje yra.

Jau nekalbu, kad tuoj reikės rinkti pinigus į klasės fondą ir už pratybas – ten laukia atskiras iššūkis.

Aš nežinau, ką galvoja mūsų valdžia ir kur žiūri verslininkai, iki dangaus keldami kainas, bet šitaip toliau tęstis nebegali – sėdžiu ir verkiu, nes viskas, ką uždirbu, išeina mokyklinėms prekėms, vaikų rūbams ir būreliams.

Autorius: skaitytoja Ernesta

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer