Volodymyras Zelenskis: buvusi „2-oji pasaulio armija“ nėra net dvidešimt antra

Diktatorius Vladimiras Putinas ir toliau keršija Ukrainai už savo laivyno apšaudymą. Praėjusią naktį jis įsakė į Ukrainos miestus paleisti dar daugiau nei pusšimtį raketų. O pats ciniškai pareiškė, kad tai – ne viskas, ką Rusija galėjo padaryti.

Tačiau Zelenskis atkerta, kad jokios Rusijos teroristų raketos „neišmuš“ ukrainiečių noro gyventi ir būti laisviems.

Gelbėtojai iš griuvėsių traukia dar vieną beprasmę Rusijos Ukrainoje pradėto karo auką. Ši moteris žuvo, kai į Mykolajivą naktį atskriejusios keturios rusų raketos pataikė į gyvenamuosius namus ir mokyklą.

Štai kaip atrodo namai, kuriuose dar vakar žmonės gyveno. Dabar, artėjant žiemai ir vis labiau spaudžiant šaltukui, po okupantų smūgių gyventi jie nebetinkami.

„Ką tik grįžau iš ligoninės, kur man dėl smūgio nustatė smegenų sutrenkimą. O kur dabar eiti, nežinau…“

Tačiau naktį drebėjo ne tik Mykolajivas. Į Nikopolį atskriejo 40 rusiškų sviedinių, apgadinusių 14 namų, vaikų darželį, vaistinę, kirpyklą, parduotuves ir banką. Dar 14 raketų okupantai paleido į Kramatorską, tačiau V. Zelenskis ir toliau kartoja – okupantai ukrainiečių nepalauš.

„Neturi rusų teroristai tokių raketų, kurios galėtų smogti ukrainiečių norui gyventi. Gyventi civilizuotai ir rūpintis vieni kitais.“, – sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ir ukrainiečiai vieni kitais rūpinasi išties įvairiais būdais. Štai čia matote, kaip savanoriai išlaisvintoje Drobiševėje, Donecko srityje humanitariniais siuntiniais aprūpina karo išsekintus žmones.

Čia pagalba atkeliauja itin retai, nes prieš mėnesį ukrainiečių atkovota vietovė gausiai užminuota, tad čia vis dar labai pavojinga.

O toks šurmulys vienoje Kyjivo dirbtuvėje, kur savanoriai – net vaikai – gamina žvakes fronte kariaujantiems šalies gynėjams ir be elektros likusiems žmonėms.

„Šias žvakes galima panaudoti apkasams džiovinti, vandeniui užvirti, maistui gaminti ir susišildyti“, – sakė idėjos iniciatorė Nino Nazarova.

O štai V. Putinas, atsakinėdamas į Rusijos propagandistų klausimus pripažįsta, kad vakarykštis jo sparnuotųjų raketų teroras Ukrainoje, šimtus tūkstančių žmonių palikęs be elektros, buvo atsakas, tiksliau, kerštas už smūgius jo Juodosios jūros laivynui Sevastopolyje.

„Iš dalies taip ir yra. Bet tai ne viskas, ką mes galėjome padaryti. Prašom…“,– Vladimir Putin, Rusijos prezidentas.

Už šiuos žodžius ir už viską, ką V. Putinas padarė Ukrainai, ukrainiečiai jam linki mirties. Ir bent per Heloviną gali jo lėlę įgrūsti į giljotiną. Jie tikisi, kad vieną dieną V. Putinas stos prieš teisingumą ir gaus tokią bausmę, kokios nusipelnė – bent jau atsidurs už grotų.

Beje, po smūgių laivynui įsiutęs V. Putinas ir toliau bando įtikinti pasaulį, kad jo laivyną Kyjivas dronais neva apšaudė iš vadinamojo „grūdų koridoriaus“ ir teisina sprendimą trauktis iš ukrainietiškų grūdų eksporto susitarimo.

„Tie bepiločiai – ir povandeniniai, ir ore – jie iš dalies „ėjo“ koridoriumi, per kurį išgabenami grūdai iš Ukrainos. Jie sukėlė pavojų ir mūsų laivams, kurie turi užtikrinti saugumą grūdų išgabenimo, ir krovininiams laivams, kurie tuo užsiima. O mes gi žadėjome užtikrinti saugumą. Ir jeigu – jūs atleiskite man už išsireiškimą – jeigu Ukraina smogs šiems laivams, kalti būsime mes.“, – sakė Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas.

Tačiau Jungtinių Tautų pareigūnai dar kartą paneigia melagingus Rusijos pareiškimus esą vienas iš vandens dronų galėjo būti paleistas iš krovininio laivo su Ukrainos grūdais.

„Dėl tariamo piktnaudžiavimo krovininiais laivais kariniais tikslais. Nė vieno koridoriuje nebuvo spalio 29-osios naktį, kai įvyko minėtos atakos. Ir nė vienas laivas nepranešė apie jokį incidentą savaitgalį.“, – kalbėjo JT atstovas Martin Griffiths.

O štai CNN skelbia, kad Iranas vis labiau įsitraukia į karą Ukrainoje ir iki metų pabaigos ruošiasi Rusijai ir jos kariams perduoti apie 1000 papildomų ginklų, įskaitant balistinių raketų „žemė-oras“ ir bepiločių atakos lėktuvų.

Šią siuntą Vakarų pareigūnai stebi itin atidžiai, ne tik dėl to, kad tai būtų ne tik pirmas kartas, kai Iranas perduotų Rusijai pažangių ir tikslių raketų, bet ir dėl to, kad jos suteiktų Kremliui reikšmingą postūmį mūšio lauke. Visgi V. Zelenskis sako, kad Rusijai net ir tokia parama gali nebepadėti.

„Pasaulis mato. Mato, kad buvusi „antroji pasaulio armija“ nebėra net dvidešimt antra pagal savo veiksmingumą. Ir mes padarysime viską, kad ji nusmuktų į antrąjį šimtuką“,– teigė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

O savo laimėjimais ukrainiečiai džiaugiasi. Štai vien vakar jie numušė tris rusų sraigtasparnius Ka-52 ir vieną Mi-8. Čia kaip tik matote, kaip Mi-8 pleška Donecko srityje.

O, anot Kyjivo, nukautų okupantų skaičius jau pasiekė beveik 72 tūkstančius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer