Didvyriškas lietuvių poelgis: kilus dideliam gaisrui, senolius į lauką nešė ant rankų

Miegoti besiruošiantys Jonavos rajono Batėgalos senelių namų gyventojai Visų šventųjų išvakarėse išgyveno tikrą košmarą. Sutemus prieš 8 vakaro pastatą apėmė liepsnos, ugnis ėmė veržtis ir į kambarius.

Išvydę virš kaimo gaisro pašvaistę, gelbėti nelaimėlių skubėjo, kas tik galėjo. Štai po treniruotės Heloviną švęsti susiruošęs jaunimas puolė tiesiai į pastatą ir ant rankų laukan nešė senolius.

„Pakviečiau paneles, sakom, einam padėti. Nubėgom, iš karto užbėgom į vidų ir žiūrim tam šoniniam kambary liepsna į vidų eina ir močiutė guli lovoje. Tai mes ką – dviese nešt tas močiutes“, – sakė Domantas, kuris gelbėjo senelius.

„Nežinau, kiek pavyko išnešti, bet gal 4–5. Nešėme močiutę, kuri visiškai negali vaikščioti, ateiname prie laiptinės, žiūrim, kad juoda viskas, staigiai [pakilo] dūmai“, – teigė senelius gelbėti padėjęs Faustas.

Po gelbėjimo operacijos vos atgaunantys kvapą jaunuoliai sako didvyriais nesijaučiantys

„Pradėjo klykti, tiesiog negalėjau stovėti.“

„Kokie čia didvyriai, tiesiog pareiga – pamatėm ir padėjom. Dar šoke, buvau lengvai apsinuodijęs“, – kalbėjo gelbėjimo operacijoje dalyvavę Domantas ir Faustas.

Prie degančios įstaigos daugybė greitųjų. Štai viena jau skuba į ligoninę, o į kitą medikai kaip tik kelia nepaeinančią senutę. Į gydymo įstaigas skubiai išvežti 7, kurie stipriausiai apsinuodijo dūmais, vėliau išgabenti ir kiti

„Visi apžiūrėti kambariai, visi ištraukti, visi gyvi, neaišku, kokia tų senelių būklė, buvo čia gulinčių ant žemės“, – pasakojo gelbėti senelius padėjęs Žilvinas.

„Šiuo metu jau yra dalis išvežta į Kauną, į Kaišiadoris, Kėdainius, į Jonavą, o dalis, kurie sveikesni, daugiafunkciame centre, šiltai prižiūrimi“, – komentavo Kulvos seniūnas Ramūnas Gudonavičius.

Prie pastato išsirikiavo 9 gaisrinės, techniką atvarė ir ūkininkai. Į antrą aukštą jie kėlė ugniagesius ir jiems talkinusius aplinkinių kaimų gyventojus

„Ūkininkai atvažiavo su bokšteliais savadarbiais, kurie padėjo pakilti į antrą aukštą, ir tada žmonės savanoriai bei gaisrininkai šoko į viršų“,– Žilvinas

„Atėjęs paklausiau, kur žmonės, tai dar įlipau su gaisrininku kartu į antrą aukštą, dar 5 žmones iškėlėm, tai pagalba šiokia tokia buvo“, – teigė gelbėjimo operacijoje dalyvavęs Michailas.

Laimei, tragiškų pasekmių pavyko išvengti.

„Ačiū Dievui, visi sveiki liko. Kas su kaukėm buvom, svaigo, aitrūs dūmai labai “, – pasakojo Michailas.

„Išsigandę senukai, tai dokumentų ieško, tai telefono ieško, kažkas pametęs“, – sakė Žilvinas.

O nuslopinę liepsnas, ugniagesiai dar drauge su įstaigos darbuotojais bandė išgelbėti būtiniausius vaistus ir higienos priemones

„Ugniagesiai vieni gesina, o kiti padeda gydytojams išvežti vaistus iš pirmo aukšto, medikamentų reikia, insulino ir kitų vaistų“, – kalbėjo ugniagesių operacijų vadovas Rimgaudas Viščius.

Nuostoliai milžiniški, ugnis suniokojo senelių namų stogą, kelis kambarius ir koridorių, daug įrangos ir erdvių sulieta vandeniu. Pirminiais duomenimis, gaisras įsiplieskė pavėsinėje šalia pastato ir kaip mat persimetė į namą. Gaisro priežastį aiškinasi tyrėjai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer