Volodymyras Zelenskis: Ukraina nieko neatiduos ir sugrįš į savo teritorijas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukraina nieko neatiduos ir sugrįš į savo prarastas teritorijas modernios ginkluotės ir taikomos taktikos dėka, rašo UNIAN.

Apie tai sekmadienį vakare V. Zelenskis kalbėjo savo kasdieniniame kreipimesi.

„Pagrindinis valstybės uždavinys – padaryti viską, kad mūsų didvyriai, mūsų kariai iš visų kariuomenės šakų turėtų viską, ko reikia valstybės gynybai, turėtų moderniausią ginkluotę. Tai nėra lengva, reikalauja daug pastangų, tam reikia daug derybų, bet tokią pasiūlą užtikrinsime“, – pažymėjo prezidentas.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Ukraina pasieks tą lygį, kai bus išlygintas okupantų pranašumas.

„Neprarandame nė dienos – įtikiname partnerius, užmezgame naujus ryšius, išnaudojame visas galimybes – politines, diplomatines, informacines…“ – teigė jis.

V. Zelenskis taip pat priminė, kad sekmadienį, liepos 3-ąją, Rusijos kariuomenė dar kartą stipriai apšaudė Slovjanską, Kramatorską ir Charkivą.

„Vien Slovjanske žuvusiųjų sąraše jau yra šeši žmonės, apie dvidešimt sužeistųjų. Mirė mergina, vardu Eva. Šių metų rugpjūtį jai būtų sukakę 10 metų…“ – sakė jis.

V. Zelenskio teigimu, Rusija turi pakankamai ginkluotės, kad toliau galėtų Ukrainoje naikinti miestą po miesto. Be to, rusai Donbase sukaupė didžiausią jėgą ir kasdien vienoje fronto dalyje gali panaudoti dešimtis tūkstančių sprogmenų.

„Tai realybė. Dėl to mes naikiname okupantų potencialą – diena iš dienos, apgalvotai, galingai. Ir, žinoma, didelę reikšmę čia turi mūsų gautos HIMARS sistemos ir kiti ginklai iš partnerių. Tam, kad apsisaugome ne mažiau svarbų vaidmenį atlieka mūsų karių gyvybės, mūsų žmonės“, – sakė prezidentas.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Ukraina atstatys sienas, susigrąžins žemę, o žmonės „visų pirma privalo būti apsaugoti“.

„Ir jei mūsų kariuomenės vadovybė paima žmones iš tam tikrų fronto taškų, kur priešas turi didžiausią ugnies pranašumą, ypač tai pasakytina ir apie Lysyčanską, tai reiškia tik viena: kad mes sugrįšime dėl savo taktikos, dėl padidėjusios modernios ginkluotės pasiūlos. Ukraina nieko neatiduoda“, – pridūrė V. Zelenskis.

Anot jo, Ukrainos pajėgos juda į priekį tiek Charkivo, tiek Chersono srityse, taip pat jūroje. Vienas iš pavyzdžių – Gyvačių sala.

„Ateis diena, kai tą patį pasakysime apie Donbasą“, – pažymėjo šalies vadovas.

Po įnirtingų kovų dėl Lysyčansko Ukrainos gynybos pajėgos buvo priverstos trauktis iš savo užimtų pozicijų ir linijų. Apie ukrainiečių pasitraukimą iš šio miesto pranešta sekmadienį.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer